29 Մայիս 2009 - 17:12 AMT
«HSBC Բանկ Հայաստանը» հունիսի 1-ից Հայաստանի մարզերի դպրոցականների համար կազմակերպում է «Կարիերայի օր»
«HSBC Բանկ Հայաստանը» հունիսի 1-ից կազմակերպում է «Կարիերայի օր» Հայաստանի տարբեր մարզերի 40 դպրոցականների համար, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
«Մեր նպատակն է մարզերից եկած 40 դպրոցականներին ծանոթացնել բանկի կառուցվածքին, ֆինանսական ծառայությունների մատուցման եւ բանկային գործունեության սկզբունքներին»,- ասվում է հաղորդագրությունում:
«HSBC Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ը Հայաստանում գրանցված առաջին միջազգային բանկն է: Բանկն իր գործունեությունը սկսել է 1996-ին: «HSBC Bank plc»-ն «HSBC Բանկ Հայաստանի» բաժնետոմսերի փաթեթի 70 տոկոսի բաժնետերն է, իսկ բաժնետոմսերի 30 տոկոսը պատկանում է արտասահմանի հայ ներդրողներին: Բանկն ունի 10 մասնաճյուղեր Երեւանում, ինչպես նաեւ 45 բանկոմատներ:
2009-ի մարտի 31-ի դրությամբ ընդհանուր կապիտալը 14 877 392 հազար դրամ է, ակտիվները` 128 233 974 հազար դրամ, պարտականությունները` 113 356 582 հազար դրամ:

«HSBC Банк Армения» 1-ого июня организует «День карьеры» для 40 школьников из разных областей Армении, сообщает пресс-служба банка.
«Наша цель – познакомить прибывших из районов Армении 40 школьников со структурой банка, с предоставляемыми финансовыми услугами и основами деятельности банка», – говорится в сообщении.
ЗАО «HSBC Банк Армения» стал первым международным банком зарегистрированным в Армении. Банк был зарегистрирован в 1996 году. “HSBC Bank plc” владеет 70% пакета акций “HSBC Банк Армения”, а 30% акций принадлежат зарубежным армянским инвесторам. У банка функционирует 10 филиалов в г.Ереване, а также 45 банкоматов.
По состоянию на 31 марта 2009 года общий капитал – 14 877,392 тыс. драмов, активы – 128 233 974 тыс. драмов, обязательства – 113 356 582 тыс. драмов.