13 Մայիս 2025 - 07:42 AMT
Հայաստանի և Ավստրիայի ներկայացուցիչները մայիսի 14-15-ը Վիեննայում կմասնակցեն առևտրատնտեսական և գիտատեխնիկական համագործակցության հանձնաժողովի հերթական՝ 9-րդ նիստին։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Ավստրիա պատվիրակություն գործուղելու որոշում է ստորագրել։
Հայկական կողմի պատվիրակությունը ղեկավարելու է ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարար Նարեկ Հովակիմյանը։
«Հայաստանի Հանրապետության և Ավստրիայի Հանրապետության միջև առևտրատնտեսական և գիտատեխնիկական համագործակցության հանձնաժողովի 9-րդ նիստին մասնակցելու նպատակով 2025 թվականի մայիսի 14-15-ը Ավստրիայի Հանրապետություն (Վիեննա) գործուղել պատվիրակություն՝ համաձայն հավելվածի»,- ասված է որոշման մեջ։

Делегацию Армении на девятом заседании комиссии по торгово-экономическому и научно-техническому сотрудничеству между Арменией и Австрией, которое состоится 14–15 мая в Вене, возглавит заместитель министра экономики Нарек Овакимян. Соответствующее распоряжение о командировании делегации подписал премьер-министр Никол Пашинян.
Как указано в документе, делегация направляется в Австрию с целью участия в заседании комиссии, посвящённой укреплению двустороннего сотрудничества в сфере экономики и науки. Это мероприятие является частью усилий по углублению стратегического партнёрства между двумя странами.