Մայիսի 25-29-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 52.615.253 ԱՄՆ դոլար` 370.46 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, – վաճառվել 49.730.834 ԱՄՆ դոլար` 372.07 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 600.000 ԱՄՆ դոլարի առք – վաճառք` 371.50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 10.527.000 ԱՄՆ դոլարի առք – վաճառք` 370.81 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մայիսի 18-24-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 8.7 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 12 մլն ԱՄՆ դոլար, – հաղորդում է ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

30 Май 2009 - 09:53 AMT
С 25 по 29 мая на внутревалютном банковском рынке банками было куплено 52.615.253 долларов США по 370.46 драмов/1 доллар США и продано 49.730.834 долларов США по 372.07 доллар США.
За тот же период на межбанковском рынке было совершено сделок по купле-продаже на сумму 600.000 долларов США по 371.50 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 10.527.000 долларов США по 370.81 драмов/1 доллар США.
С 18 по 24 мая объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 8.7 млрд. драм, а долларовых кредитов – 12 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.