Շարունակվում են հսկողական աշխատանքները վարձու աշխատողի չձևակերպման դեպքերի բացահայտման ուղղությամբ, հայտնում է Պետական եկամուտների կոմիտեն։
Կոմիտեն տեղեկացնում է, որ 2025 թվականի ապրիլ ամսվա ընթացքում ավարտված հսկողական աշխատանքների արդյունքներով վարձու աշխատողի չձևակերպման դեպքեր արձանագրվել են ընդհանուր առմամբ 70 հարկ վճարողի մոտ, իսկ տուգանքի չափը կազմել է 49.5 մլն դրամ:
Երեք և ավելի վարձու աշխատողների չձևակերպման 20 դեպքով 20 հարկ վճարող տուգանվել է 35 մլն դրամով:
Միաժամանակ, Կոմիտեն տեղեկացնում է, որ չձևակերպված վարձու աշխատողների մասով խախտում թույլ տված հարկ վճարողների ցանկերում հաշվի չեն առնվել ստուգման ակտերի վարչական կամ դատական կարգով հնարավոր վիճարկման արդյունքները:

29 Май 2025 - 10:25 AMT
Госкомитет по доходам продолжает проводить контрольные мероприятия по выявлению случаев неоформленного труда.
Как сообщается, по итогам проверок, завершенных в апреле 2025 года, случаи неоформления наемных работников были зафиксированы у 70 налогоплательщиков, которым был назначен штраф на общую сумму 49,5 млн драмов.
Из них 20 организаций, у которых было по три и более незарегистрированных сотрудника, были оштрафованы на 35 млн драмов.
Комитет уточнил, что список нарушителей не учитывает возможные обжалования актов проверки в административном или судебном порядке.