2 Հունիս 2025 - 14:03 AMT
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն աշխատանքային այցով Մադրիդում է։ Քննարկվում է հանրային տրանսպորտի կառավարման լավագույն փորձը, հայտնում է Radar.am-ը։
«Հանդիպել ենք Մադրիդի հասարակական տրանսպորտի տարածաշրջանային համընկերության նախագահ և Մադրիդի համայնքապետարանի բնակարանային, տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների գծով խորհրդական Խոսե Ռոդրիգո Դոմինգեսի հետ:
Մադրիդի Տրանսպորտի Կոնսորցիումը համակարգում է քաղաքի ամբողջ հանրային տրանսպորտը՝ սահմանելով սակագները, երթուղիներն ու ժամանակացույցը
Քննարկում ենք հանրային տրանսպորտի կառավարման լավագույն փորձը` կենտրոնանալով խելացի տեխնոլոգիաների, բջջային հավելվածների և անկանխիկ վճարային համակարգերի ներդրման վրա

2 Июнь 2025 - 14:31 AMT
Мэр Еревана Тигран Авинян находится с рабочим визитом в Мадриде. Обсуждаются лучшие практики управления общественным транспортом, сообщает «Radar.am».
«Мы встретились с председателем Регионального консорциума общественного транспорта Мадрида и советником по вопросам жилья, транспорта и инфраструктуры муниципалитета Мадрида Хосе Родриго Домингесом.
Транспортный консорциум Мадрида координирует всю систему общественного транспорта города, устанавливая тарифы, маршруты и расписания.
Мы обсуждаем лучшие практики управления транспортом с акцентом на внедрение интеллектуальных технологий, мобильных приложений и безналичных систем оплаты.