Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Ազգային ժողովում տարվա բյուջեի կատարողականի քննարկման ժամանակ հայտարարել է, որ մարդիկ Հայաստանում մոտ 50%-ով ավելի լավ են ապրում, քան 2018-ին, այդ թվում՝ հաշվի առնելով գնաճի ազդեցությունը։
«Սա, իհարկե, չի նշանակում, որ մարդիկ Հայաստանում գոհ են իրենց կյանքից»,- նշել է նա, հայտնում է Aysor.am-ը։
Ըստ Փաշինյանի՝ մարդիկ ուզում են ավելի լավ ապրել, որովհետև տեսնում են, որ այսօրվա Հայաստանում ավելի լավ ապրելը հնարավոր է։
«Սա շատ կարևոր հանգամանք է, բայց համարում ենք, որ այնքան չի լավացել, որ մենք գոհ լինենք այդ լավացման աստիճանից, հետևաբար, մեր խնդիրը գոհունակություն ապահովելն է, որը շատ մասշտաբային խնդիր է»,- ասել է նա։

Премьер-министр Никол Пашинян заявил во время обсуждения исполнения годового бюджета в Национальном собрании, что уровень жизни в Армении улучшился примерно на 50% по сравнению с 2018 годом, даже с учетом влияния инфляции.
«Это, конечно, не означает, что люди в Армении довольны своей жизнью», — отметил он, сообщает «Айсор.ам».
По словам Пашиняна, люди стремятся к лучшей жизни, потому что видят, что в сегодняшней Армении это возможно.
«Это очень важное обстоятельство, но мы считаем, что улучшения недостаточны, чтобы быть удовлетворенными их степенью. Следовательно, наша задача — обеспечить удовлетворенность, что является масштабной проблемой», — сказал он.