6 Հունիս 2025 - 06:11 AMT
Աշխատանքային այցով Տաջիկստանում գտնվող փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Դուշանբեում ընթացող ԱՊՀ պետությունների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստում ունեցած ելույթում անդրադարձել է տնտեսական համագործակցության հետագա ընդլայնման հնարավորություններին և այդ համատեքստում կարևորել տարածաշրջանային ենթակառուցվածքային ծրագրերի իրականացումը:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված են եղել ԱՊՀ շրջանակներում երկրների միջև առևտրատնտեսական, մշակութային և հումանիտար ոլորտներում համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր։
Մայիսի 22–ին Գրիգորյանը մասնակցել է Մոսկվայում կայացած Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի հերթական նիստին։

6 Июнь 2025 - 07:32 AMT
Находящийся с рабочим визитом в Таджикистане вице-премьер Армении Мгер Григорян выступил на заседании Совета глав правительств государств – участников СНГ, проходившем в Душанбе. В своем выступлении он затронул перспективы расширения экономического сотрудничества и в этом контексте подчеркнул необходимость реализации региональных инфраструктурных программ.
В повестку дня заседания вошли вопросы развития сотрудничества между странами СНГ в торгово-экономической, культурной и гуманитарной сферах.
22 мая Григорян также принял участие в очередном заседании Совета Евразийской экономической комиссии, прошедшем в Москве.