Հունիսի 1-ին` Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը, «Արմավիա» ավիաընկերության` Երեւանից իրականցվող բոլոր չվերթերում 2-12 տարեկան երեխաները նվերներ են ստացել` դպրոցական գրենական պիտույքներ, նկարչության պարագաներ: Այդ մասին հայտնում է «Արմավիա» ավիաընկերության մամլո ծառայությունը:
Ուղեւորներից մեկի` 11-ամյա երեխայի մոր խոսքերով, «մենք հաճախ ենք օգտվում «Արմավիա» ավիաընկերության ծառայություններից եւ ցանականում եմ նշել, որ բացի հուսալիությունից եւ անվտանգությունից, այս ավիաընկերությունն անակնկալներ է մատուցում: Այժմ իմ երեխան ինքնաթիռում ստեղծագործելու է, նկարելու է, եւ կարեւոր է այն, որ նա ամբողջ կյանքում կհիշի այս օրը»:

1 июня в Международный день на всех рейсах авиакомпании «Армавиа», вылетающих из Еревана, дети в возрасте от 2-х до 12 лет получили подарки: школьно-письменные принадлежности – наборы для творчества. Об этом сообщает пресс-служба авиакомпании «Армавиа»
По словам одной из пассажирок, мамы ребенка 11-ти лет, «мы часто пользуемся услугами авиакомпании «Армавиа» и хочу отметить, что помимо надежности и безопасности, эта авиакомпания преподносит приятные сюрпризы. Вот и сейчас мой ребенок займется творчеством в самолете, будет рисовать, делать аппликации, да что угодно, важно то, что он на всю жизнь запомнит этот день».