«Պիցցա Տաշիր» ՍՊԸ-ին պատկանող հանրային սննդի օբյեկտներից 11-ում գործունեությունը կասեցվել է, իսկ 3 վայրում սանիտարահիգիենիկ խախտումներ չեն արձանագրվել։
Հարցին, թե արդյոք սննդի կետերում անցկացվող ստուգումներն ու դրանց հետևանքով կայացված կասեցումները առնչություն ունեն «Պիցցա Տաշիրի» սեփականատեր Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ իրականացվող քրեական հետապնդման հետ, ՍԱՏՄ ներկայացուցիչը նշել է, որ ընկերությունը մոտ երեք շաբաթ առաջ ինքն է դիմել՝ վերահսկողություն սկսելու նպատակով, հայտնում է Radar.am-ը։
«Իրենք են դեռ 3 շաբաթ առաջ դիմել վերահսկողություն սկսելու համար, և 2-3 կասեցում մինչև այս դեպքերն են եղել։ Այսինքն, որևէ միտում և խնդիր գոյություն չունի»,- ասել է տեսչական մարմնի խոսնակ Անուշ Հարությունյանը։
ՍԱՏՄ խոսնակ Անուշ Հարությունյանն ասել է, որ սննդամթերքից վերցվել են նմուշներ և տրվել լաբորատոր փորձաքննության։
«Արդյունքները կհրապարակվեն 7-8 օրում։ Սննդի կետերից 16-ում ստուգումներն ընթացքի մեջ են»,- ասել է նա։

20 Июнь 2025 - 08:11 AMT
В 11 заведениях общественного питания, принадлежащих ООО «Пицца Ташир», приостановлена деятельность, в то время как в трех точках санитарных нарушений не выявлено.
На вопрос, связаны ли эти проверки и последующие приостановки с уголовным преследованием владельца «Пиццы Ташир» Самвела Карапетяна, представитель Инспекционного органа по безопасности пищевых продуктов пояснил, что компания сама обратилась за проведением проверки около трех недель назад, сообщает Radar.am .
«Они сами запросили проверку три недели назад, а 2–3 приостановки были ещё до этих событий. Поэтому говорить о каком-либо умысле или проблеме не приходится», — заявила пресс-секретарь инспекционного органа Ануш Арутюнян.
По словам Арутюнян, были взяты образцы продуктов и направлены на лабораторную экспертизу.
«Результаты будут обнародованы через 7–8 дней. В 16 точках питания проверки продолжаются», — добавила она.