Ընթանում է ծաղկավաճառների և ՍԱՏՄ ներկայացուցիչի քննարկումը: Այդ մասին հայտնել են ՍԱՏՄ-ից, տեղեկացնում է Auroranews-ը։
Հուլիսի 14–ին ծաղիկ արտահանողները բողոքի ակցիա են իրականացրել Երևան-Էջմիածին ճանապահին: Ավելի ուշ ՍԱՏՄ ներկայացուցիչը ակցիայի մասնակիցներին հրավիրել էր հանդիպան։
Տնտեսվարողները բողոքում են, որ իրենց աճեցրած ծաղիկները չեն կարողանում արտահանել Ռուսաստան
Նախապես ծաղկավաճառները հրաժարվել էին մասնկացել հանդիպմանը, եթե այն չի հրապարակվելու ուղիղ հեռարձակմամբ։ Ավելի ուշ ծաղկավաճառները հայտարարել են, որ նրանցից ոմանք մասնակցելու են հանդիպմանը, սակայն եթե քննարկման արդյունքում իրենց խնդիրը չլուծվի, հուլիսի 15–ին ժամը 18։00-ին կփակեն Էջմիածին–Երևան ճանապարհը։

15 Июль 2025 - 11:11 AMT
Согласно сообщению Службы безопасности пищевых продуктов (ГСБПП), началась встреча представителей ведомства с продавцами цветов, сообщает Auroranews.
14 июля экспортеры цветов провели акцию протеста на трассе Ереван–Эчмиадзин, заявив, что не могут экспортировать выращенные цветы в Россию. Позднее представитель ГСБПП пригласил участников акции на встречу.
Изначально флористы отказывались участвовать в обсуждении без прямой трансляции, однако позже некоторые из них согласились присутствовать. При этом они предупредили: если вопрос не будет решён, 15 июля в 18:00 они снова перекроют дорогу Ереван–Эчмиадзин.