4 Հունիս 2009 - 09:23 AMT
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ ուղեւորների հոսքը 2008 թվականի ընթացքում աճել է 46 տոկոսով, այսօր կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ հաղորդել է ՀԿԵՈՒ-ի գլխավոր տնօրեն Շեվկետ Շայդուլինը:
Նրա խոսքերով, «Հայաստանում ուղեւորների փոխադրման 90 տոկոսը բաժին է ընկնում ավտոփոխադրմանը, սակայն, այնուամենայնիվ, ՀԿԵՈՒ-ն վերջին ամիսների ընթացքում փոխադրել է 272 հազար ուղեւոր, որոնցից 97 տոկոսը տեղական փոխադրումներ են, բեռնափոխադրումները կազմել են 991 հազար տոննա», – ասել է Շայդուլինը:
«Ընդունված սակագնային քաղաքականության եւ քաղաքամերձ երթեւեկության կազմակերպման շնորհիվ, ընկերության եկամուտն աճել է 46 տոկոսով: Դա, իր հերթին, մեզ հնարավորություն է ընձեռել ապրիլին 23,4 տոկոսով մեծացնել մեր աշխատողների աշխատավարձը», – նշել է Շայդուլինը:

4 Июнь 2009 - 09:23 AMT
Пассажирооборот ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» за 2008 год вырос на 46%, сообщил сегодня на пресс-конференции генеральный директор ЮКЖД Шевкет Шайдуллин.
По его словам, «90% пассажирооборота в Армении приходятся на автомобильные перевозки, но, тем не менее, ЮКЖД за последние месяцы перевезла 272 тыс. пассажиров, из которых 97% – местные перевозки, грузоперевозки же составили 991 тыс. тонн»,- сказал Шайдуллин.
«Благодаря принятой тарифной политике и организации пригородного движения рост компании на 46%. Это, в свою очередь, позволило нам в апреле увеличить заработную плату наших сотрудников на 23,4%», – отметил Шайдуллин.