1 Օգոստոս 2025 - 08:17 AMT
Սյունիքի մարզ կատարած այցի շրջանակում Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Նորավան բնակավայրի մոտակայքում գտնվող Իրան-Հայաստան 400 կվ լարման էլեկտրահաղորդման օդային գծի ենթակայան։
Նախագահը տեղում դիտարկել է իրականացված աշխատանքներն ու հետաքրքրվել ենթակայանի շահագործման մոտավոր ժամկետների և աշխատանքների ընդհանուր ծավալի վերաբերյալ։
Խաչատուրյանն այցելել է նաև Ներքին Խնձորեսկ, Տեղ, Կոռնիձոր բնակավայրեր, զրուցել բնակիչների հետ, հետաքրքրվել վերջին շրջանում տարբեր հիմնախնդիրների լուծման ուղղությամբ իրականացված ծրագրերի մասին, պատասխանել բարձրացված հարցերին։
Հանրապետության նախագահը հարգանքի տուրք է մատուցել Ղարաբաղյան պատերազմներում զոհվածների հիշատակին և ծաղիկներ դրել Տեղում և Կոռնիձորում կանգնեցված հուշակոթողների մոտ։

В рамках визита в Сюникскую область президент Республики Армения Ваагн Хачатурян посетил подстанцию 400-киловольтной воздушной линии электропередачи Иран–Армения, расположенную недалеко от села Нораван.
На месте глава государства ознакомился с проведёнными работами, уточнил предполагаемые сроки ввода подстанции в эксплуатацию и интересовался общими объёмами проекта.
Президент также посетил сёла Неркин Хндзореск, Тех и Корнидзор, пообщался с местными жителями, поинтересовался реализованными программами, направленными на решение различных проблем, и ответил на их вопросы.
В память о погибших в Карабахских войнах президент возложил цветы к памятникам, установленным в Техе и Корнидзоре.