4 Օգոստոս 2025 - 10:12 AMT
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում կարծիք է հայտնել, որ հրաշալի կլինի, եթե տարեկան Ջենիֆեր Լոպեսի նման մի քանի աստղերի ելույթներ լինեն Հայաստանում։
Նա անդրադարձել է նաև տնտեսական կողմին։
«Ըստ Ջեննիֆեր Լոպեսի համերգի կազմակերպիչների Հայաստան է եկել 15,000 զբոսաշրջիկ։
2024-ին էկոնոմիկայի նախարարությունը հրապարակեց իտալահայկական կոնսորցիումի «այցելությունների հետազոտությունը», ըստ որի զբոսաշրջային փաթեթ ունեցողները Հայաստան գալով միջինում ծախսում են 888 դոլար, հետևաբար, հենվելով այս հետազոտության վրա, կարող ենք պնդել, որ այս համերգի վրա ծախսված 6 մլն դոլարի դիմաց ստացել ենք ավելի քան 13.3 մլն դոլար գումար։ Ընդ որում սրա մեջ ներառված չեն բազմաթիվ այլ արդյունքներ, ինչպիսիք են, օրինակ, երկրի հանրահռչակման արդյունքում ստացվող էֆֆեկտները։
Կարծում եմ հրաշալի կլինի, եթե տարեկան մի քանի այսպիսի աստղերի ելույթներ լինեն Հայաստանում»,-ասվում է գրառման մեջ։
Երևանում կայացել է համաշխարհային փոփ աստղ Ջենիֆեր Լոպեսի մենահամերգը, որին մասնակցելու նպատակով տարբեր երկրներից Հայաստան է ժամանել մոտ 15 հազար հանդիսատես։ Ընդհանուր առմամբ՝ միջոցառմանը ներկա է եղել ավելի քան 30 հազար մարդ։

Министр экономики Армении Геворг Папоян на своей странице в Facebook заявил, что «было бы прекрасно», если бы Армения ежегодно принимала несколько артистов масштаба Дженнифер Лопес.
Папоян поделился видео с концерта в Ереване и подчеркнул, какую радость он принёс, а также акцентировал внимание на экономических аспектах события.
«По данным организаторов, на концерт Дженнифер Лопес в Армению прибыли около 15 000 туристов.
В 2024 году Министерство экономики опубликовало исследование посещений, проведённое итальянско-армянским консорциумом. Согласно этому исследованию, туристы, приобретшие турпакеты, тратят в Армении в среднем 888 долларов. Следовательно, исходя из этих данных, можно утверждать, что вложенные 6 миллионов долларов принесли более 13,3 миллиона долларов. Причём это без учёта множества других эффектов, таких как продвижение имиджа страны», — отметил министр.
Он добавил: «Я считаю, было бы замечательно, если бы в Армении ежегодно выступали несколько таких звёзд».
В Ереване состоялся сольный концерт мировой поп-звезды Дженнифер Лопес, на который приехали около 15 тысяч зрителей из-за рубежа. Всего мероприятие посетили более 30 тысяч человек.