«Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մեսրոպ Առաքելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի դիտարկմանը՝ նշելով, որ նախարարի կողմից ներկայացված զբոսաշրջիկների մեկ օրվա ծախսի միջին ցուցանիշը ակնհայտորեն հակասում է այն տվյալներին, որոնք հրապարակված են հենց նախարարության պաշտոնական հարթակում։
«Էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող անձը ասում է, որ համերգի եկած տուրիստները ծախսել են միջինում 888 դոլար։
Բացում ես Էկոնոմիկայի նախարարության կայքում զետեղված պաշտոնական հետազոտությունը, կարդում ես, որ տուրիստը մեկ օրում Հայաստանում ծախսում է միջինը 51 դոլար, ընդ որում Ռուսաստանից, Վրաստանից, Իրանից եկածները ծախսում են 35-47 դոլար։

5 Август 2025 - 08:09 AMT
Сооснователь партии «Страна для жизни» Месроп Аракелян раскритиковал министра экономики Армении Геворга Папояна за заявление о туристических расходах во время концерта Дженнифер Лопес.
В публикации на своей странице в Facebook Аракелян указал, что утверждение министра о среднем расходе туриста в $888 за визит противоречит официальным данным, опубликованным на сайте самого министерства.
«Лицо, занимающее пост министра экономики, утверждает, что туристы, приехавшие на концерт, в среднем потратили 888 долларов», — написал он. — «Но если открыть официальное исследование на сайте Минэкономики, там указано, что турист тратит в Армении в среднем $51 в день. Причём приезжие из России, Грузии и Ирана тратят от $35 до $47 в день».
Он завершил пост саркастическим замечанием: «Как говорил один другой министр: “Это же вы, эй…”»
Концерт и танцевальное шоу американской певицы Дженнифер Лопес прошли в Ереване 3 августа в рамках её тура «Up all night».