Երևանի քաղաքապետարանի միասնական GIS համակարգն ընդգրկվել է աշխարհում լավագույն նախագծերի թվում։
Հուլիսի 14-18-ը ԱՄՆ Սան Դիեգո քաղաքում կայացած համաշխարհային ամենահեղինակավոր GIS օգտատերերի կոնֆերանսի շրջանակում, որին մասնակցել է մոտ 20,000 մարդ, ներկայացվել է նաև Երևանի քաղաքապետարանում մոտ մեկ տարի առաջ սկիզբ առած և ներդրված միասնական GIS համակարգը, հայտնում է քաղաքապետարանը:
Մրցանակաբաշխության համար ներկայացված մոտ 100,000 նախագծերից Երևանի քաղաքապետարանի GIS նախագիծը ընտրվել է միջազգային 78 լավագույն նախագծերի շարքում և այս ոլորտում առաջատար համարվող ESRI ընկերության հիմնադիր Ջեկ Դնեջերմոնդի կողմից ստացել SAG (Special Achivment in GIS) հեղինակավոր մրցանակը:

5 Август 2025 - 13:50 AMT
В рамках авторитетной международной конференции пользователей GIS, состоявшейся в Сан‑Диего (США) с 14 по 18 июля и собравшей около 20 000 участников, была представлена система, запущенная и внедрённая в городском управлении Еревана примерно год назад, сообщает мэрия.
Из почти 100 000 поданных проектов GIS‑инициатива Ереванской мэрии оказалась в числе 78 лучших в мире и получила престижную награду SAG (Special Achievement in GIS) от Джека Дэнжермонда, основателя компании ESRI, признанного лидера в этой области.