Սեպտեմբերի 5-11-ը Երևանում կանցկացվի «Սարոյանական օրեր» խորագրով մշակութային շաբաթ՝ նվիրված մեծանուն գրող Վիլյամ Սարոյանի կյանքին ու ստեղծագործությանը։ Այդ մասին տեսաուղերձում հայտնել է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինը։
«Այսօր լեգենդար ամերիկահայ գրող Վիլյամ Սարոյանի ծննդյան օրն է։ Սիրով հայտարարում ենք «Սարոյանական օրերի» մեկնարկը։ Սարոյանի հիմնադրամի հետ համատեղ կազմակերպված այս նախաձեռնության շրջանակում սեպտեմբերի 5-ից 11-ը կանցկացվեն մի շարք միջոցառումներ՝ նշանավորելու մեծ գրողի կյանքն ու գործունեությունը։
Հրավիրում ենք Ձեզ նորովի բացահայտելու Սարոյանին և մի ամբողջ շաբաթ վայելելու թատերական, գրական, գեղարվեստական և այլ միջոցառումներ։
Հետևե՛ք մեր և Saroyan Days էջի գրառումներին՝ իմանալու նախատեսվող միջոցառումների մասին, ծանոթանալու ծրագրին և սպասվող անակնկալներին։ Սիրով սպասում ենք ձեզ**»**,-ուղերձում ասվում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության հաղորդագրության մեջ։

С 5 по 11 сентября в Ереване состоится культурная неделя под названием «Дни Сарояна», посвящённая жизни и творчеству выдающегося писателя Уильяма Сарояна. Об этом сообщила посол США в Армении Кристина Квин в видеообращении.
«Сегодня день рождения легендарного армяно-американского писателя Уильяма Сарояна. С радостью объявляем о начале “Дней Сарояна”. В рамках инициативы, организованной совместно с Фондом Сарояна, с 5 по 11 сентября пройдёт ряд мероприятий, посвящённых его жизни и наследию.
Приглашаем вас открыть для себя Сарояна по-новому и насладиться целой неделей театральных, литературных, художественных и других культурных событий.
Следите за нашими публикациями и страницей Saroyan Days, чтобы узнать подробности программы и готовящихся сюрпризов. С нетерпением ждём встречи с вами», — говорится в сообщении посольства США в Армении.