1 Սեպտեմբեր 2025 - 09:53 AMT
ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հանձնաժողովի նիստում հանձնաժողովի նախագահ Ծովինար Վարդանյանը հայտարարել է, որ Հայաստանը ֆինանսական խնդիր չունի, որովհետև լավ է կառավարում ֆինանսները:
«Շատ փող կա» և «փողի խնդիր չկա» արտահայտությունները էապես տարբեր արտահայտություններ են, շատ փող չի լինում։ Որևէ միավորի փողի կարողությունները դրանք իր վրա առկա և վարկային հնարավորություններն են, ինչի արդյունքում էլ վարկային միջոցներ ենք կարողանում ներգրավել»,-ասել է Վարդանյանը, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Նա այդպես է պատասխանել «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանի հարցին, թե եթե ինչպես ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն էր հայտարարում՝ Հայաստանում փողի խնդիր չկա, ապա ինչու են Ասիական զարգացման բանկից 45.3 մլն եվրո վարկ ներգրավում։

На заседании парламентского комитета по финансово-кредитным и бюджетным вопросам его председатель Цовинар Варданян заявила, что у Армении нет проблем с деньгами, так как они эффективно управляются.
«Есть большая разница между выражениями “много денег” и “нет проблемы с деньгами”. “Много денег” не бывает. Финансовые возможности определяются наличием средств и возможностью заимствования, благодаря чему мы можем привлекать кредитные ресурсы», — сказала Варданян, цитирует «Pastinfo».
Так она ответила на вопрос депутата фракции «Армения» Артура Хачатряна о том, почему, если, как ранее утверждал президент Ваагн Хачатурян, «в Армении нет проблемы с деньгами», правительство привлекает кредит в размере 45,3 млн евро от Азиатского банка развития.