ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 9-ին կմեկնի Մոսկվա Եվրասիական տնտեսական ընկերակցության (ԵվրԱսՏԸ) Միջպետական խորհրդի 23-րդ նիստին:
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունը, վարչապետի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը, էներգետիկայի ու բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը, ֆինանսների փոխնախարար Վարդան Արամյանը, փոխարտգործնախարար Շավարշ Քոչարյանը եւ պաշտոնատար այլ անձիք:

8 Июнь 2009 - 09:17 AMT
Возглавляемая премьер-министром РА Тиграном Саркисяном правительственная делегация 9 июня отбудет в столицу РФ Москву для участия в 23-м заседании Межгосударственного Совета Евразийского экономического сообщества (ЕврАзЭС) на уровне глав правительств.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, в составе возглавляемой премьер-министром делегации – руководитель аппарата правительства РА Давид Саркисян, министр финансов РА Тигран Давтян, министр энергетики и природных ресурсов РА Армен Мовсисян, заместитель министра финансов РА Вардан Арамян, заместитель министра иностранных дел РА Шаварш Кочарян и другие официальные лица.