Հայաստանի ՆԳՆ-ն հերքել է պնդումները, թե իբր Վրաստան-Թուրքիա սահմանին հայտնաբերվել են հայկական կեղծ փաստաթղթեր, որոնք պետք է օգտագործվեին ընտրությունների ընթացքում։
Վերջին օրերին տեղեկություն էր տարածվում, թե «Վրաստան-Թուրքիա սահմանային անցակետում մի քանի տասնյակ հազարի հասնող կեղծ անձնագրեր և փաստաթղթեր են հայտնաբերվել, որոնք պետք է օգտագործվեին ընտրություններում», հայտնում է Արմենպրեսը։
ՆԳ նախարարի մամուլի քարտուղար Նարեկ Սարգսյանը հերքել է տարածված տեղեկությունը․ «Մշտապես կապի մեջ ենք Վրաստանի իրավապահ գործընկերների հետ, որևէ նման դեպք չի արձանագրվել։ Լուրը բացահայտ ապատեղեկատվություն է և իրականության հետ որևէ աղերս չունի»։

Министерство внутренних дел Армении опровергло заявления о том, что на грузино-турецкой границе были обнаружены поддельные армянские документы, предназначенные для использования во время выборов.
Как сообщает «Арменпресс», в последние дни распространялась информация о том, что «на пограничном пункте между Грузией и Турцией были обнаружены десятки тысяч поддельных паспортов и документов, которые должны были быть использованы на выборах».
Пресс-секретарь министра внутренних дел Нарек Саргсян опроверг эти сообщения: «Мы находимся в постоянном контакте с грузинскими правоохранительными органами, и ни одного подобного случая зафиксировано не было. Эта информация — откровенная дезинформация и не имеет ничего общего с действительностью».