6 Հոկտեմբեր 2025 - 10:12 AMT
IDBank-ն առաջարկում է ՀՀ դրամով մատչելի ու արագ վարկեր առաջնային շուկայից ձեռք բերված կամ ձեռք բերվող անշարժ գույքի վերանորոգման ու կահավորման համար։
«Լինում են դեպքեր, երբ ձեռք ես բերել կամ ցանկանում ես ձեռք բերել անշարժ գույք։ Այն կարող է վերանորոգման ու կահավորման կարիք ունենալ, և կարող է պատահել, որ անհրաժեշտ գումարը չբավականացնի ցանկալի արդյունքը ստանալու համար։ Եթե հայտնվել ես նման իրավիճակում, ապա այս հաղորդագրությունը քեզ համար է»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Տրամադրվող վարկի գումարի չափը 2 միլիոնից մինչև 20 միլիոն ՀՀ դրամ է՝ 13․75% անվանական, և 14.50-14.80% տարեկան փաստացի տոկոսադրույքներով, որը հնարավոր կլինի մարել առավելագույնը 120 ամսվա ընթացքում։ Ի դեպ, մինչև 10 մլն ՀՀ դրամի վարկը Բանկը տրամադրում է առանց եկամուտների վերլուծության։
Այս դեպքում դու ազատվում ես հնարավոր բոլոր գլխացավանքներից ու ծախսերից․ այլևս ստիպված չես լինի վճարել վարկի տրամադրման միանվագ միջնորդավճար, սպասարկման, վարկային հայտի ուսումնասիրության ու գումարի կանխիկացման միջնորդավճարներ։ Դե իսկ վարկի հաստատումը շատ արագ է տեղի ունենում․ Բանկը մինչև 2 աշխատանքային օրվա ընթացքում կտեղեկացնի քեզ վարկի տրամադրման որոշման մասին։
Սա հրաշալի հնարավորություն է նյարդեր ու գումար խնայելու համար, ուստի շտապի՛ր դիմել IDBank-ի մոտակա մասնաճյուղ կամ կապ հաստատիր Բանկի կոնտակտային կենտրոնի հետ՝ վարկի հայտի դիմումը ներկայացնելու նպատակով»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

IDBank предлагает доступные и быстрые кредиты в драмах для ремонта и обстановки недвижимости, приобретённой или приобретаемой на первичном рынке. Сумма кредита составляет от 2 до 20 миллионов драмов. Номинальная процентная ставка — 13,75% годовых, эффективная — 14,50–14,80% годовых. Срок погашения — до 120 месяцев.
“Бывает, что вы приобрели или собираетесь приобрести недвижимость. Она может нуждаться в ремонте и обстановке, и иногда оказывается, что средств не хватает, чтобы довести всё до желаемого уровня. Если вы оказались в подобной ситуации, то читайте дальше”, – говорится в сообщении.
Кредиты на сумму до 10 миллионов драмов предоставляются без анализа доходов.
В этом случае вы освобождаетесь от всех возможных хлопот и дополнительных расходов: вам больше не придётся платить единовременную комиссию за предоставление кредита, за обслуживание, за рассмотрение кредитной заявки или за снятие наличных. А решение о предоставлении кредита принимается очень быстро: Банк сообщит вам о своём решении в течение 2 рабочих дней.
Это отличная возможность сэкономить и деньги, и нервы, поэтому поспешите обратиться в ближайшее отделение IDBank или свяжитесь с контакт-центром Банка, чтобы подать заявку на кредит. Чтобы ознакомиться со всеми подробностями предоставления кредита, переходите по ссылке.