ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Նարեկ Գրիգորյանը պատրաստակամություն է հայտնել իր երեխաների մկրտությունը վստահել կարգալույծ քահանա Տեր Արամին՝ Ստեփան Ասատրյան ավազանի անունով։
Ազգային ժողովի ամբիոնից ելույթի ընթացքում պատգամավորը հայտարարել է իր լիակատար աջակցությունը կարգալույծ ճանաչված հոգևորականին, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
«Ես էստեղից հայտարարում եմ, որ տեր Արամի կողքին եմ, ես խոստանում եմ, որ երբ էս ամեն ինչը ավարտվի ու սրբապիղծները դուրս շպրտվեն եկեղեցուց՝ ես իմ երեխաներին տանելու եմ ու խնդրելու եմ, որ տեր Արամը կնքի»,- հայտարարել է նա։

Выступая с трибуны Национального собрания, Григорян подчеркнул, что стоит на стороне бывшего священника, ныне мирянина по имени Степан Асатрян, сообщает Pastinfo.
«Я отсюда заявляю, что я рядом с отцом Арамом. Обещаю: когда всё это закончится, и святотатцы будут изгнаны из Церкви, я отведу своих детей к отцу Араму и попрошу его крестить их», — сказал он.
21 октября по решению Католикоса всех армян отец Арам был лишён сана и причислен к мирянам. Он объявил, что в воскресенье проведёт литургию в Ованнаванке. Премьер-министр Никол Пашинян заявил, что также будет присутствовать.