ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի (ՄՖԿ) Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի տարածաշրջանի տնօրեն տիկին Սնեժանա Ստոյլջկովիչին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաեւ ՄՖԿ-ի Հայաստանի եւ Վրաստանի գրասենյակի ղեկավար Թոմաս Լյուբեկը:
Սնեժանա Ստոյլջկովիչը ներկայացրել է կորպորացիայի կողմից Հայաստանում իրականացվող ներդրումային, հետազոտական եւ խորհրդատվական ծրագրերը: Քննարկվել են համաշխարհային ֆինանսական եւ տնտեսական ճգնաժամի պայմաններում ՄՖԿ-ի հետ Հայաստանի հետագա համագործակցության հնարավորություններն ու հեռանկարները:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը վստահեցրել է, որ կառավարությունը կաջակցի միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի ծրագրերի իրականացմանը եւ հույս հայտնել, որ ՄՖԿ-ի կողմից իրականացվող նախագծերը համահունչ կլինեն կառավարության երկարաժամկետ ծրագրերին եւ գերակա ուղղություններին:

Премьер-министр Тигран Саркисян принял директора Центрального и Восточноевропейского департамента Международной финансовой корпорация (МФК) Снежану Стоилджкович. На встрече также присутствовал глава офиса МФК в Армении и Грузии Томас Любек.
Снежана Стоилджкович представила реализуемые в Армении со стороны корпорации инвестиционные, исследователькие и консультитативные программы.
В ходе встречи были также обсуждены перспективы и возможности сотрудничества Армении с МФК в условиях глобального кризиса. Тигран Саркисян выразил надежду, что проекты, реализуемые корпорацией, будут созвучны долгосрочным программам правительства.