11 Հունիս 2009 - 15:03 AMT
Հայաստանին $500 մլն չափով ռուսական վարկ է տրամադրվել: Այդ մասին կառավարության նիստին հաղորդել է ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը: Նրա խոսքով, վարկային պայմանագիրն արդեն ուժի մեջ է:
Հունիսի 11-ին $500 մլն չափով ռուսական կայուն վարկը փոխանցվել է հայկական կողմին, հաղորդել է Հայաստանի Ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը: Ռուսաստանի եւ Հայաստանի ֆինանսների նախարարներ Ալեքսեյ Կուդրինն ու Տիգրան Դավթյանը մայիսի 20-ին համաձայնագիր ստորագրեցին ճգնաժամի պայմաններում Հայաստանի տնտեսության օժանդակության համար Երեւանին 15-ամյա վարկ տրամադրելու մասին:
Վարկը, որը Հայաստանը մեկ տրանշով կստանա, հատկացվելու է նպաստային դրույթով. ներկա պայմաններում այն կազմում է տարեկան մոտ 4% հնգամյա նպաստային շրջանով:

11 Июнь 2009 - 15:03 AMT
Армении предоставлен российский кредит в размере $500 млн. Об этом сообщил министр финансов Тигран Давтян на заседании правительства. По его словам, кредитный договор уже вступил в силу.
11 июня кредит в $500 млн был перечислен армянской стороне, сообщила пресс-служба Минфина Армении. Министры финансов России и Армении – Алексей Кудрин и Тигран Давтян – 20 мая подписали соглашение о предоставлении Еревану 15-летнего кредита на поддержание экономики страны в условиях кризиса.
Кредит, который Армения получит одним траншем, предоставлен по льготной ставке – по нынешним условиях она составляет около 4% годовых, с пятилетним льготным периодом.