5 Նոյեմբեր 2025 - 08:01 AMT
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը դատական նիստից առաջ լրագրողների այն դիտարկումներին, թե Ադրբեջանից Հայաստան ցորեն է ներմուծվում և խոսվում է խաղաղության մասին, ասել է, որ չի տեսնում խաղաղություն։
«Ես չեմ տեսնում խաղաղություն, ուղղակի չեմ տեսնում»,- ասել է Սարգսյանը, հայտնում է Panorama.am-ը։
Հակակոռուպցիոն դատարանում կայանալու է Սարգսյանի գործով դատական նիստ, որը նախատեսված չէր։ Լրագրողի դիտարկմանը՝ ՀՀ երրորդ նախագահի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց բացակայելու արգելքը երկու գործով վերացվել է, կարծեք փորձում են նորից խափանման միջոց ընտրել։
«Ամենայն հավականությամբ, նիստը կլինի, կտեսնենք»,- ասել է Սարգսյանը։
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հայտարարել է, որ ՌԴ-ից երկաթուղով ռուսական ծագման ցորեն է տեղափոխվում դեպի Հայաստան՝ Ադրբեջանի տարածքով։Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների՝ նոյեմբերի 4–ին ՌԴ–ից, Ադրբեջանի և Վրաստանի տարածքով, երկաթուղով Հայաստան է ուղարկվել ցորենով 15 վագոն։ Ղազախական ծագման ցորենը նույնպես ճանապարհին է և մոտ օրերս կհասնի Հայաստան՝ կրկին Ադրբեջանի տարածքով։

5 Ноябрь 2025 - 08:20 AMT
Третий президент Армении Серж Саргсян заявил, что не видит мира. Его комментарии прозвучали в ответ на замечание журналистов перед судебным заседанием о поставках пшеницы из Азербайджана в Армению и заявлениях о мире.
«Я не вижу мира, просто не вижу», — сказал Саргсян, сообщает «Panorama.am ».
В Антикоррупционном суде проходит внеплановое заседание по делу Саргсяна. На вопрос о том, что в двух делах были сняты ограничения, касающиеся запрета на выезд, и якобы планируется повторное избрание меры пресечения, Саргсян ответил: «Скорее всего, заседание состоится — увидим».
Министр экономики Армении Геворг Папоян ранее заявил, что российская пшеница доставляется в Армению по железной дороге через территорию Азербайджана. По данным азербайджанских СМИ, 4 ноября из России в Армению через Азербайджан и Грузию было отправлено 15 вагонов с пшеницей. Также ожидается прибытие казахстанской пшеницы аналогичным маршрутом.