12 Հունիս 2009 - 09:08 AMT
«Ռուսաստանի երկաթուղիներ» ԲԲԸ-ի նախագահ Վլադիմիր Յակունինն Հայաստան այցելության շրջանակներում այցելել է Երեւանի կենտրոնական երկաթուղային կայարան: ՌԵՈւ նախագահն այցելել է ՀՀ երկաթուղային տրանսպորտի կարիքների համար գործող արդյունաբերական ապրանքարտադրողների ցուցահանդես, որտեղ նա նշել է, որ այդ ձեռնարկությունների արտադրանքից օգտվում է ոչ միայն Հարավկովկասյան երկաթուղին, այլ նաեւ ՌԵՈւ-ն: Կայարանում Հայաստանին շահագործման համար Ռուսաստանում հիմնանորոգված 10 ՉՄԷ-3 տիպի ջերմաքարշ է փոխանցվել:
Այնուհետեւ Վլադիմիր Յակունինի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է վերջերս նորոգված «Մասիս» երկաթուղային կայարան:

Президент ОАО РЖД (Российские железные дороги) Владимир Якунин в рамках визита в Армению сегодня посетил центральный вокзал города Еревана. Президент РЖД посетил выставку продукции промышленных предприятий-товаропроизводителей для нужд железнодорожного транспорта Армении, где отметил, что продукцией данных предприятий пользуется не только ЮКЖД (Южно-Кавказская железная дорога), но также и РЖД. На вокзале состоялась передача в эксплуатацию 10 тепловозов ЧМЭ-3, ранее прошедших полный капитальный ремонт в России.
Впоследствии делегация во главе с Владимиром Якуниным отправилась на недавно отремонтированную железнодорожную станцию «Масис».