«Մենք բավարարված չենք Հայաստանի երկաթուղու հետ հավատարմագրային պայմանագրի կատարման անցած տարվա արդյունքներով»,-հայտարարել է «Ռուսաստանի երկաթուղիներ» ԲԲԸ-ի նախագահ Վլադիմիր Յակունինը` այցելելով Երեւանի երկաթուղային կայարան: Ըստ նրա ՌԵՈւ-ն մտադիր է այս տարի ամբողջությամբ լրացնել այդ պակասը: Այդ հարցը քննարկվել է ՀՀ նախագահի ու կառավարության հետ խորհրդակցությունների ընթացքում:
Վլադիմիր Յակունինը հաղորդել է նաեւ, որ 2009թ ներդրումների ծավալը կկազմի 1,2 մլրդ ռուբլի, որին կհավելվի անցյալ տարվա չկատարված ներդրումների 39 տոկոսը: Այսպիսով, ՌԵՈւ ներդրումների ընդհանուր ծավալը 2009-ին կկազմի 2,7 մլրդ ռուբլի:

“Мы не очень удовлетворены прошлогодними результатами выполнения концессионного договора с Армянскими железными дорогами”, – заявил президент ОАО “Российские железные дороги” Владимир Якунин во время посещения центрального железнодорожного вокзала Еревана. По его словам, РЖД рассчитывает в этом году полностью компенсировать это отставание. Этот вопрос обсуждался в ходет консультаци й с президентом и правительством Армении.
Также Владимир Якунин сообщил, что в 2009 году объем инвестиций в Армению составит 1.2 млрд. рублей и к ним добавятся еще 39% невыполненных прошлогодних инвестиций. Таким образом, общая сумма инвестиций РЖД в 2009 году составит 2.7 млрд. рублей.