Հայտնի են Junius ֆինանսական գրագիտության մրցույթի արդյունքները։ 3-8-րդ դասարանների 9 երեխա զբաղեցրել է 1-3-րդ հորիզոնականները, և Իդրամում հյուրընկալվելով՝ ստացել իրենց մրցանակները՝ սեղանի խաղերից ու հեծանիվից մինչև երաժշտական գործիք, ֆոտոխցիկ ու գաջեթներ։
Idram Junior հավելվածում Junius խաղը հայտնվել է դեռ անցյալ տարի։ Այս տարի այն վերածվել է մրցաշարի, որի ընթացքում յուրաքանչյուր մրցույթի հաղթողները կարող են ստանալ արժեքավոր նվերներ Idram Junior-ից։
Junius մրցույթներին կարող են մասնակցել 3-8-րդ դասարանի աշակերտները։ Նրանք խաղի 50 մրցափուլերը պետք է անցնեն հնարավորինս արագ և կուտակեն առավելագույն միավորներ։ Ի դեպ, մրցանակները տրամադրվում են միայն այն հաղթող մասնակիցներին, որոնք ծնողի կողմից նույնականացված են որպես Idram Junior օգտատերեր և պատասխանել են հենց իրենց տարիքին համապատասխան հարցաշարի հարցերին։ Տարիքային խումբը կարելի է ընտրել կարգավորումներ բաժնից։
Junius մրցաշարի առաջին մրցույթը տևել է սեպտեմբերի 17-ից հոկտեմբերի 16-ը։ Այն եզրափակվեl 1 յուրաքանչյուր տարիքային խմբում առավելագույն միավորներ վաստակած եռյակների հետ հանդիպմամբ, որի ընթացքում երեխաները կիսվել են խաղից ստացած տպավորություններով ու փորձառությամբ։ Հանդիպումն ավարտվել է Idram Junior-ի կողմից սահմանված մրցանակների հանձնմամբ։
Junius ֆինանսական գրագիտության երկրորդ մրցույթն արդեն մեկնարկել է և կտևի մինչև դեկտեմբերի 3-ը։
«Եթե դեռ չես խաղում Junius, ապա հիմա ամենաճիշտ պահն է ցուցաբերելու քո ֆինանսական գիտելիքները և պայքարելու հրաշալի մրցանակների համար, որոնք կարող ես տեսնել հենց Idram Junior հավելվածում»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Idram Junior hավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտատերերի համար, որի միջոցով երեխաները հնարավորություն են ստանում անկանխիկ գումար ունենալ, անհպում վճարումներ կատարել, խնայել և ֆինանսական գրագիտություն սովորել, իսկ ծնողները՝ վերահսկել երեխաների ֆինանսական գործողությունները ժամանակակից և անվտանգ գործիքի միջոցով։

11 Ноябрь 2025 - 11:02 AMT
Объявлены результаты первого конкурса финансовой грамотности Junius. Девять учеников с 3-го по 8-й класс заняли призовые места и были приглашены в Idram, где получили свои награды — от настольных игр и велосипеда до музыкальных инструментов, фотоаппаратов и гаджетов.
Как уже сообщалось ранее, игра Junius появилась в приложении Idram Junior еще в прошлом году. В этом году она превратилась в полноценный конкурс, в рамках которого победители могут получить ценные призы от Idram Junior.
В конкурсах Junius могут участвовать ученики с 3-го по 8-й класс. Им необходимо как можно быстрее пройти 50 игровых уровней и набрать наибольшее количество баллов.
Отметим, что призы вручаются только тем победителям, которые подтверждены как пользователи Idram Junior (верифицированные родителем) и ответили на вопросы викторины, соответствующие их возрастной группе. Возрастную группу можно выбрать в разделе настроек приложения.
Первый турнир Junius проходил с 17 сентября по 16 октября. Он завершился встречей тройки лидеров в каждой возрастной категории, в ходе которой дети поделились своими впечатлениями и опытом участия в игре. Завершилось мероприятие церемонией вручения призов от Idram Junior.
Отметим, что второй конкурс финансовой грамотности Junius уже стартовал и продлится до 3 декабря. Если ты еще не пробовал Junius, сейчас самое подходящее время проверить свои финансовые знания и побороться за отличные призы, которые можно увидеть прямо в приложении Idram Junior.
Приложение Idram Junior предназначено для пользователей в возрасте от 8 до 16 лет. С его помощью дети могут иметь безналичные средства, совершать бесконтактные платежи, копить и изучать основы финансовой грамотности, а родители — контролировать финансовую активность своих детей с помощью современного и безопасного инструмента.