Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը ՊՆ վարչական համալիրում հանդիպում է անցկացրել ԶՈւ ղեկավար կազմի այն ներկայացուցիչների հետ, որոնք մասնակցում են նոյեմբերի 10-ին մեկնարկած քառօրյա օպերատիվ հավաքներին, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։
Նա հանդես է եկել բանախոսությամբ։
Հավաքի ընթացքում պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն իր ելույթում անդրադարձել է զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգության հետ կապված տարբեր հարցերի։
Հավաքին մասնակցող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է բանակի շարունակական արդիականացումն ու այդ ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը։

11 Ноябрь 2025 - 11:09 AMT
11 ноября первый заместитель министра обороны Армении, начальник Генерального штаба ВС РА Эдвард Асрян встретился с представителями командного состава армии, участвующими в четырехдневных оперативных сборах, начавшихся 10 ноября. Встреча прошла в административном комплексе Минобороны, сообщает пресс-служба ведомства.
Асрян выступил с речью, в которой подчеркнул важность оперативной подготовки для командного звена вооруженных сил.
В рамках сборов министр обороны Сурен Папикян рассказал о ходе реформ в армии, а также осветил вопросы, связанные с региональной безопасностью.
Премьер-министр Никол Пашинян, принявший участие в мероприятии, отметил необходимость постоянной модернизации армии и последовательных шагов в этом направлении.