Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը հայտնել է, որ 2024 թվականին Հայաստանում աղքատության մակարդակը նվազել է 2 տոկոսային կետով՝ հասնելով 21.7 տոկոսի՝ 2023 թվականի 23.7 տոկոսի փոխարեն։ Նա այդ մասին գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Ծայրահեղ աղքատության առումով ևս ռեկորդային ցածր ցուցանիշ ունենք 0.6% 2023-ին գրանցված 1.1%-ի համեմատությամբ. նվազումը 0.5 տոկոսային կետ:
Այսպես, կարող ենք փաստել, որ Հայաստանի Հանրապետության պատմության մեջ ունենք աղքատության և ծայրահեղ աղքատության ամենացածր ցուցանիշները. սա ի գիտություն նաև մերժվածի, որը մի քանի օր առաջ ասել էր, թե իբր հիմա Հայաստանում աղքատության ցուցանիշն ավելի բարձր է»,– գրել է նա:

12 Ноябрь 2025 - 07:11 AMT
Министр труда и социальных вопросов Арсен Торосян сообщил, что в 2024 году уровень бедности в Армении снизился на 2 процентных пункта и составил 21,7% по сравнению с 23,7% в 2023 году. Об этом он написал на своей странице в Facebook.
«По крайней бедности также зафиксирован рекордно низкий показатель — 0,6% против 1,1% в 2023 году. Снижение составило 0,5 процентного пункта», — отметил министр.
Он подчеркнул, что это самые низкие показатели бедности и крайней бедности в истории Республики Армения.
«Сообщаю это также и отвергнутому, который несколько дней назад заявил, что якобы сейчас уровень бедности в Армении выше», — добавил Торосян, комментируя недавнее политическое заявление.