14 Նոյեմբեր 2025 - 06:46 AMT
Դատարանը բավարարել է քննիչի ներկայացրած միջնորդությունը և 2 ամսվա կալանքի որոշում կայացրել «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակներ Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի նկատմամբ, հայտնում է Factor.am-ը։
Նոյեմբերի 13-ի վաղ առավոտյան դիմակավորված անձինք մուտք են գործել Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի բնակարաններ։ Բնակարաններում անցկացված խուզարկություններից հետո Սաղաթելյանն ու Սամսոնյանը ձերբակալվել են։
Գործը, որի շրջանակներում քննչական գործողություններ են իրականացվում, հարուցված է խուլիգանության հոդվածով: Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ վարույթի նախաձեռնման առիթը Վազգեն Սաղաթելյանի ֆեյսբուքյան գրառումներից մեկն է, որում վիրավորական արտահայտություններ են հնչեցվել ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հասցեին: Ապա Սամսոնյանն ու Սաղաթելյանը թեման շարունակել են նաև փոդքասթի շրջանակներում:

14 Ноябрь 2025 - 07:21 AMT
Суд удовлетворил ходатайство следователя и постановил арестовать на два месяца соавторов подкаста Imnemnimi Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна, сообщает «Factor.am ».
Утром 13 ноября в квартиры Самсоняна и Сагателяна проникли лица в масках. После обысков, проведённых в их домах, оба были задержаны.
Уголовное дело, в рамках которого ведутся следственные действия, возбуждено по статье о хулиганстве. По предварительной информации, поводом для начала производства стала публикация Вазгена Сагателяна в Facebook с оскорбительными выражениями в адрес спикера парламента Алена Симоняна и премьер-министра Никола Пашиняна. Позднее тема была продолжена Самсоняном и Сагателяном в подкасте.