19 Նոյեմբեր 2025 - 13:14 AMT
Ամենայն Հայոց աթողիկոս Գարեգին Երկրորդը հանդիպել է Գուգարաց թեմի հոգևոր սպասավորների հետ՝ ուղեկցությամբ թեմակալ առաջնորդ Գերաշնորհ Տ․ Հովնան եպիսկոպոս Հակոբյանի։
Հայոց Հայրապետն իր օրհնությունն է բերել եկեղեցականներին՝ հորդորելով քահանա հայրերին աներկյուղ ու հոգևոր կոչման բարձր գիտակցությամբ իրենց ծառայությունը բերել ազգի զավակներին, նրանց համախումբ պահել Եկեղեցու կամարների ներքո։
Մարտահրավերներով լի այս ժամանակաշրջանում Նորին Սրբությունը պատգամել է հոգևոր հովիվներին ամեն ջանք ի գործ դնել հասարակության մեջ ազգային-հոգևոր արժեքների առավել զորացման և սիրո ու համերաշխության ոգու ամրապնդման համար։
Վարչապետ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում համոզմունք է հայտնել, որ Վաղարշապատի ընտրությունների արդյունքները «կարևոր լիցք են Մայր Աթոռն ազատելու համար», և որ «ժողովուրդը հաղթելու է 2026-ի խորհրդարանական ընտրություններում»։

19 Ноябрь 2025 - 14:03 AMT
Католикос всех армян Гарегин Второй встретился с духовенством Гугаркской епархии в сопровождении епископа-предстоятеля Герарховного Владыки Овнана Акопяна.
Предстоятель Армянской Апостольской Церкви благословил священников и призвал священников бесстрашно и с глубоким осознанием своего духовного призвания служить детям нации, объединяя их под сводами Церкви.
В условиях множества вызовов Его Святейшество призвал духовных пастырей прилагать все усилия для укрепления в обществе национально-духовных ценностей и духа любви и солидарности.
Премьер-министр Пашинян на своей странице в Facebook выразил уверенность, что итоги выборов в Вагаршапате — «важный импульс для освобождения Католикосата», и добавил, что «народ победит на парламентских выборах 2026 года».