ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը նոյեմբերի 25-ին տեսակապի միջոցով մասնակցել է Մինսկում անցկացվող Եվրասիական տնտեսական միության ագրոարդյունաբերական քաղաքականության խորհրդի վեցերորդ նիստին, հայտնում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը։
Նիստի ընթացքում նախարարը ներկայացրել է Հայաստանի ագրոարդյունաբերական համալիրի զարգացման հեռանկարները՝ անդրադառնալով ոլորտային հիմնական ուղղություններին և նախատեսվող ծրագրերին։
Մասնակիցները քննարկել են ԵԱՏՄ շրջանակում համատեղ կոոպերացիոն ծրագրերի ֆինանսավորման հնարավոր մեխանիզմները, տնտեսական գործընթացների առաջխաղացման ուղիները, գիտահետազոտական աշխատանքների իրականացման և թվայնացման նշանակությունը։
Նիստի ավարտին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ խորհրդի հաջորդ նիստը տեղի կունենա 2026 թվականին՝ Ղազախստանի տարածքում։

25 Ноябрь 2025 - 14:26 AMT
25 ноября министр экономики Армении Геворг Папоян принял участие в шестом заседании Совета агропромышленной политики ЕАЭС, прошедшем в Минске, по видеосвязи. Об этом сообщает пресс-служба Минэкономики.
В ходе встречи Папоян представил перспективы развития агропромышленного комплекса Армении, затронув основные направления отрасли и запланированные программы.
Участники обсудили возможные механизмы финансирования совместных кооперационных программ в рамках ЕАЭС, пути продвижения экономических процессов, а также значение научных исследований и цифровизации в агросекторе.
По итогам заседания было достигнуто соглашение о проведении следующей сессии Совета в 2026 году на территории Казахстана.