ՎՏԲ-Հայաստան բանկը, որն ունի ամենախոշոր մասնաճյուղային ցանցը Հայաստանում (78 մասնաճյուղ), հաջողությամբ իրագործում է իր on-line ներկայությունը ընդլայնելու ծրագիրը երկրի մարզերում: Այդ մասին հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
2009թ. հունիսի 15-ի դրությամբ համակարգին միացվել են բանկի 57 մասնաճյուղեր. Երեւանում` 31, Հրազդանում` 2, մեկական մասնաճյուղ` Վեդի, Արտաշատ, Մասիս, Էջմիածին, Գավառ, Մարտունի, Վարդենիս, Դիլիջան, Եղեգնաձոր, Ջերմուկ, Վայք, Սիսիան, Գորիս, Մեղրի, Ղափան, Չարենցավան, Իջեւան, Թումանյան, Նոյեմբերյան, Արթիկ, Թալին, Արմավիր, Բերդ քաղաքներում եւ Բաղրամյան գյուղում:
ՎՏԲ-Հայաստան բանկի Գործառնական դեպարտամենտի տնօրեն Ա.Սարգսյանի խոսքերով. «Պահպանելով աշխատանքների առկա տեմպը մենք յուրաքանչյուր շաբաթ միացնում ենք on-line ցանցին 3-4 մասնաճյուղեր: Մեր նպատակն է. ավարտել ողջ գործընթացը մոտակա երկու ամիսների ընթացքում»:
Ինչպես նշվում է հաղորդագրության մեջ, այսպիսով ՎՏԲ-Հայաստան բանկն ակտիվորեն կյանքի է կոչում նպատակային ծրագիր ուղղված հաճախորդների սպասարկման որակի բարձրացմանը եւ ժամանակակից տեխնոլոգիաների օգտագործմամբ հաղորդակցության զարգացման քաղաքականության իրագործմանը:

15 Июнь 2009 - 08:10 AMT
Банк ВТБ (Армения), владеющий самой крупной и разветвленной филиальной сетью в Республике Армения (78 филиалов), успешно реализует программу по расширению своего on-line присутствия в регионах страны, сообщает пресс-служба банка.
По состоянию на 15 июня 2009 года к системе подключены 57 филиалов Банка: в Ереване – 31, в Раздане – 2, по одному в городах Веди, Арташат, Масис, Эчмиадзин, Гавар, Мартуни, Варденис, Дилижан, Ехегнадзор, Джермук, Вайк, Сисиан, Горис, Мегри, Капан, Чаренцаван, Иджеван, Туманян, Ноемберян, Артик, Талин, Армавир, Берд и в с.Баграмян. Со слов директора Операционного департамента Банка ВТБ (Армения) А.Саргсяна: «Придерживаясь заданного темпа работ, мы еженедельно подключаем к системе по 3-4 филиала. Наша задача полностью завершить процесс перехода Банка на on-line в течение ближайших двух месяцев».
Как отмечается в сообщении, тем самым Банк ВТБ (Армения) последовательно проводит в жизнь целевую программу, направленную на повышение качества обслуживания клиентов и реализацию политики в области развития банковских коммуникаций на базе современных технологий.