Վրաստանի գազատրանսպորտային ընկերությունը պաշտոնապես տեղեկացրել է «ՀայՌուսգազարդին»` Հայաստան բնական գազի մատակարարումը ժամանակավորապես դադարեցնելու մասին, հաղորդում է ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը: Վրացական ընկերությունը հունիսի 16-ից 21-ը նախատեսում է իրականացնել Ղազախ- Սագուրամո 1000 մմ տրամագծով 3,6 կմ երկարությամբ նոր կառուցված հատվածի միացման աշխատանքները:
Այս ընթացքում հանրապետության գազամատակարարումը կիրականացվի Աբովյանի ստորգետնյա գազապահեստարանից` առանց սահմանափակումների;

15 Июнь 2009 - 08:14 AMT
Газотранспортная компания Грузии официально оповестила “АрмРосгазапром” о временном прекращении подачи газа в Армению, сообщает пресс-служба компании.
Грузинская компания с 16 по 21 июня планирует проведение работ по подсоединению нового участка магистрального газопровода Казах-Сагурамо диаметром 1000 мм. и протяженностью 3,6 км. Данные работы повысят надежность газоснабжения Республики Армения.
Согласно сообщению, в этот период газоснабжение республики будет осуществляться без ограничений за счет резервов Абовянского газохранилища.