Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ տնտեսական հանձնաժողովի մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը, որի ընթացքում վարույթ է հարուցվել բենզինի շուկայում:
Հանձնաժողովի մասնագետների անցկացրած մոնիտորինգով պարզվել է, որ շուկայում գերիշխող դիրք ունեցող «Քաղ Պետրոլ Սերվիս» ընկերության կողմից իրացվող բենզինի գները բարձրացել են եւս 20 դրամով: Այսպիսով, «պրեմիում» տեսակի բենզինի գինը հասել է 370 դրամի: Միաժամանակ շուկայում սպասումներ են ստեղծել հետագա թանկացումների առնչությամբ:
Հաղորդագրությունում նշվում է, որ «Քաղ Պետրոլ Սերվիս» ընկերությունը 2009-ի հունիսի 10-ին հանձնաժողովին տեղեկացրել է, որ ապրիլի 1-ից դադարեցրել է իր գործունեությունը, եւ որ նույն տարվա ապրիլի սկզբներին բեզին եւ դիզվառելիք է ներկրվում եւ իրացվում նոր ընկերության` «Սիթի Պետրոլ Գրուպ» ՍՊԸ-ի կողմից: Դա այն դեպքում, երբ «Քաղ Պետրոլ Սերվիսը» ՀՀ կառավարության հաստատած պետական գնումների` այս տարվա երկրորդ եռամսյակի բենզինի մատակարարման մրցույթում հաղթող է ճանաչվել եւ շարունակել գործունեությունը:
Ինչ վերաբերում է մյուս գերիշխողին` «Ֆլեշ» ընկերությանը, նրա կողմից իրացվող բենզինի գինն այսօր չի փոխվել:

15 Июнь 2009 - 14:17 AMT
Сегодня состоялось заседание Государственная комиссии по защите экономической конкуренции, в ходе которого было возбуждено административное производство на рынке бензина.
По результатам мониторинга рынка бензина специалистами комиссии было выявлено, что со стороны занимающей доминирующее положение компании «Каг Петрол Груп» цены на бензин были повышены на 20 драмов во второй раз за последние 1,5 месяца, сообщает пресс-служба ГКЗЭК. Таким образом, цена бензина категории «премиум» достигла 370 драмов. Одновременно, это подорожание создает предпосылки для дальнейшего подорожания на рынке бензина.
В сообщении отмечается, что компания «Каг Петрол Груп» 10 июня 2009 года уведомила Комиссию о том, что с 1 апреля прекращает свою деятельность, а с первых чисел апреля импорт и реализацию бензина и дизельного горючего будет осуществлять новая компания – «Сити Петрол Груп». Это в том случае, когда «Каг Петрол Груп» была признана Агентством по госзакупкам победителем в тендере по поставке горючего в Армению во втором квартале текущего года и продолжала свою деятельность.
Что же касается второго доминанта – компании «Флеш», то с ее стороны повышения цен на бензин на сегодняшний день не зафиксировано.