16 Հունիս 2009 - 11:00 AMT
Karcher-ը ծրագրում է գործունեություն ծավալել Հայաստանի հյուրանոցային եւ ռեստորանային բիզնեսի ոլորտում
Գերմանական Karcher ընկերությունը կներկայացվի հյուրանոցային եւ ռեստորանային բիզնեսին, որն ակտիվորեն զարգանում է Հայաստանում, Pan ARMENIAN. Net-ի թղթակցին հայտարարել է գերմանական Karcher ընկերության տարածաշրջանային մենեջեր Իլհոմժոն Ֆայզիեւը Հայաստանում ընկերության ներկայացուցչության 10-ամյակին նվիրված շնորհանդեսի ժամանակ: «Մենք ցանկանում ենք ընկերությանը նոր կողմով ներկայացնել, քանի որ Karcher-ը բազմակողմանի ընկերություն է եւ մի քանի նպատակային խումբ ունի», – ասել է նա: Նրա խոսքերով, այդ ուղղությունները Հայաստանում հաջողություն ունեն, ուստի այսօր կներկայացվի այն տեխնիկան, որը թույլ կտա լուծելու այդ ոլորտում ծագող որոշակի խնդիրներ:
Ֆայզիեւը հաղորդել է, որ Հայաստանում Karcher-ի ներկայացուցչությունն իրացնում է տարեկան 450 000 եվրո գումար, 2009 թվականին ծրագրվում է այդ գումարը հասցնել 500 000 եվրոյի: Տարածաշրջանային մենեջերն ավելացրել է, որ ընկերությունը զբաղեցնում է Հայաստանի մասնագիտական տեխնիկայի 80-85 տոկոսը եւ կենցաղային տեխնիկայի 10 տոկոսը:
Գերմանական Karcher ընկերությունը (Alfred Karcher GmbH & Co. KG) հիմնադրվել է գյուտարար Ալֆրեդ Կերխերի (Alfred Karcher) կողմից 1935 թվականին: Սկզբնապես ընկերությունը մասնագիտանում էր արդյունաբերական տաքացուցիչ էլեմենտների արդյունաբերության ուղղությամբ. հայտնի դարձել է «Karcher Salt-Bath» վառարանների շնորհիվ, որոնք անմիջապես հայտնի են դարձել: Ընկերության գոյության 10 տարվա ընթացքում վաճառվել էր այդ սարքի շուրջ 1200 նմուշ:
Այսօր Karcher -ն ողջ աշխարհում հայտնի է մաքրությանը վերաբերող ամեն ինչում առաջատարի իր դիրքով: Հայտնի են ընկերության արտադրած փոշեկուլներն ու փոքր լվացամեքենաները: Karcher-ի կիրառման բնագավառը շատ մեծ է, իսկ մաքրող տեխնիկայի տեսականին մրցակիցների նախանձն է հարուցում: Արդյունաբերական եւ կենցաղային փոշեկուլները, ինչպես նաեւ Karcher լվացամեքենաներն օգնում են լուծելու խնդիրների լայն շրջանակ, եւ թույլ են տալիս ապահովել ժամանակի զգալի տնտեսում եւ բարձր շահութաբերություն:

16 Июнь 2009 - 11:00 AMT
Германская компания Karcher будет представлена гостиничному и ресторанному бизнесу, который активно развивается в Армении, заявил корреспонденту PanARMENIAN.Net региональный менеджер германской компании Karcher Ильхомжон Файзиев на презентации, посвященной 10-летию представительства компании в Армении. «Мы хотим представить компанию в новом ракурсе, поскольку Karcher является многогранной компанией и имеет много целевых групп», – сказал он. По его словам, эти направления в Армении являются успешными, поэтому сегодня будет представлена именно техника, которая позволит решить определенные задачи в этой области.
Файзиев сообщил, что ежегодно представительство Karcher в Армении реализует продукцию на сумму 450 000 евро в год, в 2009 году планируется довести эту сумму до 500 000 евро. Региональный менеджер добавил, что компания занимает 80-85% рынка профессиональной техники и 10% бытовой техники Армении.
Германская компания Karcher (Alfred Karcher GmbH & Co. KG) была основана изобретателем Альфредом Керхером (Alfred Karcher) в 1935 году. Изначально компания специализировалась на производстве промышленных нагревательных элементов – известность она получила благодаря печам «Karcher Salt-Bath», которые сразу завоевали популярность. За десять лет существования компании было продано около 1200 экземпляров этого устройства.
Сегодня Karcher известна во всем мире как лидер во всем, что касается чистки и уборки. Особую популярность завоевали минимойки и пылесосы, производимы компанией. Область применения оборудования Karcher очень широка, а ассортимент чистящей техники Karcher вызывает завить конкурентов. Промышленные и бытовые пылесосы, а также мойки Karcher, помогают решить широкий круг задач, и позволяют обеспечить значительную экономию времени и высокую рентабельность.