Երեւանում հունիսի 19-20-ն անցկացվող DigiTec Business ֆորումի շրջանակներում, որն ընթանալու է Microsoft-ի նորարարական ֆորումի հետ համատեղ, Microsoft ընկերության կողմից ներկայացվելու են Windows 7 օպերացիոնալ համակարգը եւ Internet Explorer 8 նոր բրաուզերը:
«Ֆորումի ժամանակ մեր ընկերությունը ներկայացնելու է Windows 7 նոր օպերացիոնալ համակարգը եւ այլ ծրագրային արտադրանքներ բիզնես պլատֆորմի վրա, որոնք ավելի արտադրողական են դարձել եւ հարմար կիրառության մեջ»,- հայտնել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Microsoft RA ընկերության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանը: Նրա խոսքերով, Microsoft նորարարական ֆորումն իր առջեւ նպատակ է դնում եւս մեկ անգամ ընդգծել նորարարական մոտեցման կարեւորությունը մրցակցության պայմաններում, հատկապես, հաշվի առնելով համաշխարհային ճգնաժամը»,- ասել է նա:
Գրիգոր Բարսեղյանը նշել է, որ Windows 7-ի հայկական տարբերակը դեռ պատրոստ չէ, բայց այն անպայման վաճառքի է հանվելու հաջորդ տարվա ընթացքում:

17 Июнь 2009 - 12:08 AMT
В рамках проводимого в Ереване с 19 по 20 июня DigiTec Business форума, который пройдет совместно с инновационным форумом Microsoft, корпорацией Microsoft будет представлена операционная система Windows 7 и новый браузер Internet Explorer 8.
“Во время форума нашей корпорацией будут представлены новая операционная система Windows 7, а также Internet Explorer 8 и другие программные продукты на бизнес платформе, которые стали еще более производительными и удобными в обращении”, – заявил корреспонденту PanARMENIAN.Net директор компании Microsoft RA Григор Барсегян. По его словам, инновационный форум Microsoft также ставит перед собой цель еще раз подчеркнуть важность инновационного подхода в условиях конкуренции, особенно, принимая во внимание ситуацию с мировым кризисом», – сказал он.
Григор Барсегян отметил, что армянский вариант Windows 7 еще не готов, но он обязательно появится в продаже в течение следующего года.