18 Հունիս 2009 - 08:22 AMT
Kingston ընկերությունը հայտարարել է, որ նվաճվել է USB-կուտակիչների տարողունակության նոր սահման` ներկայացնելով 128 Գբ ծավալով ֆլեշ հիշողության սարքը: Այս սարքը ներկայացվել է Data Traveler200 սերիայի շրջանակներում, որտեղ ընդգրկվել են նաեւ 32 եւ 64 Գբ ծավալով USB-կուտակիչներ: Սարքը ընկերության կողմից ներկայացվում է որպես ամենատարողունակ ֆլեշ, սակայն նորույթը հատկանշական է նրանով, որ ունի նաեւ ամուր ռետինացված կորպուս, սպորտային դիզայն եւ ծածկագրային պաշտպանության համակարգ:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին է հայտնել Հայաստանում Kingston-ի արտադրանքի առաջատար ներկրող RAS computers-ի գործադիր տնօրեն Արամ Չոփուրյանը, Հայաստանում այս ապրանքն արդեն իսկ հասանելի է, եւ այն կարելի է ձեռք բերել նախնական պատվերով: Նրա խոսքերով, նման USB-կուտակիչների գինը Հայաստանում կկազմի 95-450 դոլար, կապված կուտակիչների ծավալից:

18 Июнь 2009 - 08:22 AMT
Компания Kingston объявила о покорении нового рубежа емкости USB-накопителей, представив первую в мире флешку объемом 128 Гб. Данное устройство представлено в рамках серии Data Traveler 200, куда кроме него вошли также USB-накопители с емкостью 32 и 64 Гб. Устройство позиционируется компанией как самая вместительная флешка, но новинка примечательна еще и прочным прорезиненным корпусом, спортивным дизайном и встроенной системой парольной защиты.
Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net исполнительный директор RAS computers, ведущего импортера продукции Kingston в Армении, Арам Чопурян, в Армении данный продукт уже доступен, и его можно приобрести по предварительному заказу. По его словам, цены на данные USB-накопители в Армении составят от $95 до $450 в зависимости от объема накопителей.