Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն աշխատանքային այցով կժամանի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն` մասնակցելու հունիսի 20-21-ը տեղի ունեցող Bridge Artsakh տնտեսական համաժողովին, հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը:
Համաձայն հաղորդագրության, այցի ընթացքում նախատեսվում է Հայաստանի վարչապետի գլխավորած պատվիրակության հանդիպումը ԼՂՀ կառավարության անդամների հետ:
Հայկական պատվիրակության կազմի մեջ մտնում են կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, ֆինանսների նախարար Ներսես Երիցյանը, գյուղատնտեսության նախարար Գերասիմ Ալավերդյանը, քաղաքաշինության նախարար Վարդան Վարդանյանը, տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանը:
Bridge Artsakh ֆորումի անցկացման նպատակն է ծանոթանալ Հայաստանի եւ այլ պետությունների գործնական եւ քաղաքական շրջանների հետ, ինչպես նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի սոցիալ-տնտեսական պոտենցիալի հետ:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян с рабочим визитом посетит Нагорно-Карабахскую Республику для участия 20-21 июня в экономическом форуме Bridge Artsakh, сообщает пресс-службак правительства.
Согласно сообщению, в ходе визита намечена также встреча делегации, возглавляемой премьер-министром Армении, с членами правительства НКР.
В состав армянской делегации входят руководитель аппарата правительства Давид Саргсян, министр финансов Тигран Давтян, министр экономики Нерсес Ерицян, министр сельского хозяйства Герасим Алавердян, министр градостроительства Вардан Варданян, министр транспорта и связи Гурген Саркисян.
Главной целью проведения форума Bridge Artsakh является ознакомление с деловыми и политическими кругами Армении и других государств, а также с социально-экономическим потенциалом Нагорного Карабаха.