Հունիսի 15-19-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 46.416.047 ԱՄՆ դոլար` 366.81 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 46.498.729 ԱՄՆ դոլար` 368.62 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 9.080.000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 366.53 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունիսի 8-14-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 9.8 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 14.4 մլն ԱՄՆ դոլար:

С 15 по 19 июня на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 46.416.047 долларов США по 366.81 драмов/1 доллар США и продано 46.498.729 долларов США по 368.62 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 9.080.000 долларов США по 366.53 драмов/1 доллар США.
С 8 по 14 июня объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 9.8 млрд. драм, а долларовых кредитов – 14.4 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.