Արժեթղթերի շուկայի ոլորտում փոփոխություններ են սպասվում եւ անհրաժեշտ է ադեկվատ արձագանքել իրադրությանը, լրագրողների հետ կիսվել է Ամերիաբանկի զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը: Նրա խոսքով, Ամերիաբանկը մոտ ժամանակներս մի քանի հետաքրքիր եւ բարդ բանկային մթերքներ կառաջարկի, որոնց կնախորդեն համապատասխան շնորհանդեսներ: «Ամերիաբանկը ճգնաժամից դուրս գալու ճանապարհին հանդես կգա դիվերսիֆիկացված ներդրումային պորտֆելով»,- ավելացրել է Ջրբաշյանը:
Բանկային մթերքներից, որոնց վրա բանկը շեշտ է դնելու այս տարի, Ամերիաբանկի զարգացման գծով տնօրենն առանձնացրել է լիզինգը, ֆակտորինգը, օվերդրաֆտը, հիփոթեքային վարկավորումը: Ինչպես նշել է Ջրբաշյանը, հավատարիմ մնալով դեպի հաճախորդը կողմնորոշվելու սկզբունքին` բանկը մտադիր է օգտագործել գործիքների ողջ համակարգը` ներառյալ բանկային ծառայությունների լայն շրջանակը:
Բացի դրանից, Ջրբաշյանն ավելացրել է, որ առանձնակի ուշադրություն է հատկացվելու բանկի տեխնոլոգիական զարգացմանը, ինչը թույլ կտա մեծացնել բանկի հաճախորդների սպասարկման որակը` ցուցաբերելով անհատական մոտեցում:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ը ներդրումային բանկ է, որն առաջարկում է կորպորատիվ, ներդրումային եւ մի քանի մանրածախային ծառայություններ ամբողջական փաթեթի տեսքով: «Ամերիաբանկի» ռազմավարական գործընկերն է «Տրոյկա Դիալոգ» ընկերությունների խումբը, որը Ռուսաստանի ամենամեծ ներդրումային բանկային ընկերություններից է:

В области рынка ценных бумаг грядут изменения и необходимо адекватно реагировать на ситуацию, поделился с журналистами директор по линии развития Америабанка Тигран Джрбашян. По его словам, Америабанк в ближайшее время предложит несколько интересных и сложных банковских продуктов, которым будут предшествовать соответствующие презентации. «Америабанк на выходе из кризиса предстанет с диверсифицированным инвестиционным портфелем», – добавил Джрбашян.
Среди банковских продуктов, на которых банк будет делать акцент в этом году, директор по линии развития Америабанка выделил лизинг, факторинг, овердрафт, ипотечное кредитование. Как отметил Джрбашян, придерживаясь принципа – быть ориентированным на клиента, банк намерен использовать весь инструментарий, включающий самый широкий спектор банковских услуг.
Кроме этого, Джрбашян добавил, что особое внимание будет уделено технологическому развитию банка, что позволит увеличить уровень качества обслуживания клиентов банка, проявив при этом индивидуальный подход.