Հայաստանի ազգային ավիափոխադրիչ «Արմավիա» ընկերությունն իր ուղեւորներին Եվրոպա այցելելու նոր հնարավորություն է ընձեռում եւ հաղորդում է դեպի աշխարհի հինավուրց քաղաքներից մեկը` Հռոմ 2009թ. հուլիսի 15-ից նոր ուղիղ չվերթի բացման մասին:
«Արմավիա» ավիաընկերությունն օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի անդամ է: «Արմավիա» ընկերությունը ամսեկան շուրջ 250 չվերթ է կատարում ԱՊՀ շուրջ 30 ուղղություններով ԱՊՀ, Եվրոպայի ու Մերձավոր Արեւելքի երկրներ: 2008թ. «Արմավիան» կդառնա առաջին ավիաընկերությունը, որը ձեռք է բերել Սուխոյ Superjet S-100 նոր ինքնաթիռը, որը կլրացնի ավիաշարժակազմը մինչեւ 2009թ. ավարտը:

24 Июнь 2009 - 07:09 AMT
Национальный авиаперевозчик Армении –  авиакомпания «Армавиа» предоставляет своим пассажирам новые возможности посетить Европу и сообщает об открытии нового прямого рейса в один из древнейших городов мира – Рим с 15-го июля 2009года.
Авиакомпания «Армавиа» — член Международной Ассоциации Воздушного Транспорта (IATA). Авиакомпания «Армавиа» выполняет около 250 рейсов в месяц по более 30 направлениям в страны СНГ, Европы и Ближнего Востока. В 2008 году авиакомпания «Армавиа» перевезла почти 647000 пассажиров.
Воздушный авиапарк компании состоит из ВС типа А-319 (3), А-320 (2), Ил-86, ТУ-134.
«Армавиа» станет первой авиакомпанией, которая приобретет новый самолет Сухой Superjet S-100, который пополнит авиапарк до конца 2009 года.