Այսօր Երեւանում «Հայաստան» համահայկական բարեգործական հիմնադրամի տնօրեն Արա Վարդանյանը, «Սինոփսիս Հայաստան» ընկերության տնօրեն Հովիկ Մուսայելյանը եւ «ՎիվաՍել-MTC»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Հիրիկյանը ստորագրել են համագործակցության մասին եռակողմ հուշագիր: Հուշագիրը ստորագրվել է Հայաստանում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացումը խթանելու համար եւ անմիջական կապ ունի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում Հայաստանի նախագահի ամենամյա մրցանակին միջազգային կարգավիճակ շնորհելու հետ: Տվյալ հուշագրի շրջանակներում ՎիվաՍել-MTC ընկերությունը 11 մլն դրամ է հատկացնելու IT ոլորտում Հայաստանի նախագահի մրցանակի համար:
«Սինոփոսիս Հայաստան» ընկերության տնօրեն Հովիկ Մուսայելյանը հաղորդել է, որ մոտ ժամանակները սպասվում է նախագահի հրամանագիրը հանձնաժողովի կազմի մասին, որը որոշելու է 2009-ի հաղթողներին:

24 Июнь 2009 - 14:02 AMT
Сегодня в Ереване директора Всеармянского благотворительного фонда «Айастан» Ара Варданян, директор компании «Синопсис-Армения» Овик Мусаелян и генеральный директор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян подписали трехсторонний меморандум о сотрудничестве. Меморандум подписан в целях стимулирования развития информационных технологий в Армении и имеет непосредственное отношение к присуждению имеющей международный статус ежегодной премии президента Армении в области информационных технологий. В рамках данного меморандума, компания ВиваСелл-МТС возьмет на себя финансирование президентской премии в размере 11 млн. драмов.
Директор компании «Синопсис-Армения» Овик Мусаелян сообщил, что в ближайшее время ожидается указ президента о составе комиссии, которая определит победителей 2009 года.