Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սագսյանը եւ Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլին քննարկել են Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ տնտեսական կապերի ամրապնդման հարցերը, հաղորդում է Հայաստանի կառավարության մամլո ծառայությունը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջեւ տարբեր բնագավառներում համագործակցության խորացման, զբոսաշրջության, կրթամշակութային կապերին առնչվող հարցեր եւ դրանց զարգացման հեռանկարներ:
Կողմերը նշել են, որ տնտեսական համագործակցության խորացումը, համատեղ նախաձեռնությունների իրականացումը կնպաստեն երկու հարեւան երկրների տնտեսությունների վրա համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի հետեւանքների նվազեցմանը:
ՀՀ կառավարության ղեկավարը կարեւորել է Վրաստանի տարածքով անցնող հաղորդակցության ուղիների անխափան աշխատանքը, որը մեր երկրի տնտեսության համար կարեւոր նշանակություն ունի, բեռնափոխադրումների իրականացմանը, մաքսային մարմինների գործունեությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

25 Июнь 2009 - 12:34 AMT
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян и президента Грузии Михаил Саакашвили обсудили вопросы укрепления экономических связей между Арменией и Грузией, сообщает пресс-служба правительства Армении. В ходе встречи стороны также коснулись вопросов углубления сотрудничества в разных сферах, в том числе в сфере туризма, образования, а также затронули проблему перспективы их развития.
Стороны отметили, что углубление двусторонних экономических отношений, реализация совместных проектов будет способствовать снижению влияния последствий мирового финансово-экономического кризиса на обе соседние страны.
Глава правительства отметил важность бесперебойной работы проходящих по территории Грузии коммуникационных путей, которые имеют важное значение для экономики Армении, в том числе реализуемые грузоперевозки, ряд вопросов, касающихся работы таможенных органов.