26 Հունիս 2009 - 09:32 AMT
«ԲՏԱ Բանկ» ՓԲԸ-ն սկսում է իր բանկոմատներով MasterCard միջազգային վճարային համակարգի քարտերի սպասարկումը
«ԲՏԱ Բանկ» ՓԲԸ-ն սկսում է իր բանկոմատներով MasterCard միջազգային վճարային համակարգի քարտերի սպասարկումը, հաղորդում է բանկի լրատվական ծառայությունը:
Այսպիսով, բանկի բոլոր բանկոմատները սպասարկում են ArCa, MasterCard – VISA քարտեր: VISA քարտերի սպասարկումը կատարվում է ,Կոնվերս բանկե ՓԲԸ-ի հետ համատեղ:
Հանդիսանալով «Միջազգային ներդրումային բանկ» ՓԲԸ լիիրավ իրավահաջորդը, ստեղծվել է 1991 թվականին:
Բանկը հանդիսանում է «Տուրան-Ալեմ» ԲԸ, «ԲՏԱ Բանկ» ՍՊԸ (Ռուսաստան), «ԲՏԱ Բանկ» ՓԲԸ (Բելոռւս), «Temip բանկ» ԲԸ (Ղասախստան), «ԲՏԱ Բանկ» ԲԸ (Վրաստան), «Օմսկ-Բանկ» ԲԲԸ (Ռուսաստան), «Բնակ ԲՏԱ (Կազան)», ԲԿԲ (ԲԲԸ) (Թաթարստան), «ԲՏԱ Բանկ» ԲԲԸ (Ղրղզստան), «ԲՏԱ բանկ» ԲԲԸ (Ուկրաինա) ռազմավարական գործընկերը:
«ԲՏԱ Բանկ» ՓԲԸ Կանոնադրական Կապիտալում բաժնետերերի կազմի մեջ մտնում են` ԲԸ «ԲՏԱ Բանկ» Ղազախստան 48,95% բաժնետոմս, «ZRL Betaligunds» GmbH 31,1%, TOO «Mobilex EnergyLimited» 16,25%, «Նախագծաին-շինարարական ընկերություն ԱՄԿ-Ինվեստ» 3,7%:
2009 թվականի մարտի 31-ի դրությամբ. ընդհանուր կապիտալ` 5 573 087 հազ. դրամ, ակտիվներ` 9 850 961 հազ. դրամ, պարտավորություններ` 4 277 874 հազ. դրամ:

26 Июнь 2009 - 09:32 AMT
ЗАО «БТА Банк» начинает обслуживание карточек международной расчетной системы MasterCard в своих банкоматах, сообщает пресс-служба банка.
Таким образом, все банкоматы банка обслуживают карточки ArCa, MasterCard и VISA. Обслуживание карточек VISA осуществляется совместно с ЗАО «Конверсбанк».
Являясь полноправным преемником ЗАО «Международный Инвестиционный Банк», ЗАО «БТА Банк» основан в 1991 году.
ЗАО «БТА Банк» является стратегическим партнером АО«Банк ТуранАлем», ООО “БТА Банк” (Россия), ЗАО “БТА Банк” (Беларусь), АО “Темiрбанк” (Казахстан), АО “БТА Банк” (Грузия), ОАО “Омск-Банк” (Россия), АКБ “БТА-Казань” (ОАО) (Татарстан), ОАО “АгроинкомБанк” (Россия), ЗАО “БТА Банк” (Киргизия) ОАО “БТА Банк” (Украина).
Состав акционеров в уставном капитале ЗАО «БТА Банк» входят: АО “БТА Банк” Казахстан 48,95% акций, “ZRL Betaligunds“ GmbH 31.1 %, ТОО “Mobilex Energy Limited” 16.25 %, ООО “Проектно-строительная компания “АМК-Инвест” 3.7 %.
По состоянию на 31.03. 2009 года: общий капитал – 5 573 087 тыс. драмов, активы – 9 850 961 тыс. драмов, обязательства – 4 277 874 тыс. драмов.