ՎՏԲ բանկը (Հայաստան) 300 000 դրամ է հանձնել իր հաճախորդների շարքում մրցանակների 3-րդ խաղարկության հաղթողներին` «Հայջրմուղ» ընկերության լավագույն բաժանորդներին, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Համաձայն հաղորդագրության, Հայջրմուղ ընկերության բաժանորդների` ՎՏԲ բանկի (Հայաստան) հաճախորդների միջեւ 3-րդ խաղարկության արդյունքներով հաղթող են դարձել Ռաֆիկ Բզանյանն Արթիկից, Մարտուն Մելիքսեթյանն Ախթալա գյուղից, Նաիրա Հովհաննիսյանն Այգեզարդ գյուղից եւ Վարշամ Գրիգորյանը Կապանից:
Պարգեւատրման արարողությունը կայացել է հունիսի 26-ին ակցիայի գլխավոր հովանավոր ՎՏԲ բանկի (Հայաստան) գլխամասային գրասենյակում, որտեղ 4 հաթողներից յուրաքանչյուրին հանձնվել է 300 հազար դրամ եւ VISA պլաստտիկ քարտ «ՎՏԲ բանկ (Հայաստան)» ՓԲԸ-ի կողմից, ինչպես նաեւ հուշանվերներ եւ հավաստագրեր «Հայջրմուղ» ՓԲԸ-ից:
«Հայջրմուղ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Պատրիկ Լորեն եւ «ՎՏԲ բանկ (Հայաստան)» ՓԲԸ-ի գլխավոր նախագահ-տնօրենը ջերմորեն շնորհավորել են մրցանակակիրներին եւ նշել, որ բաժանորդների կողմից իրենց պայմանագրային պարտականությունների բարեխիղճ կատարումը հանգեցրել է Հայաստանի մարզերում ջրի համար վճարումների նշանակալի աճին:
Հաղորդագրությունում նշվում է, որ առաջին խաղարկությունից հետո կանոնավոր կերպով եւ ժամկետներում վճարումներ իրականացնող բաժանորդների թիվն աճել է մոտավորապես 30 տոկոսով:
Իր հերթին ՎՏԲ բանկի (Հայաստան) ղեկավար Վալերի Օվսյաննիկովը նշել է, որ այդ ակցիան արդեն ցույց է տվել իր արդյունավետությունը, այնպես որ կարելի է խոսել ոչ միայն այն շարունակելու նպատակահարմարության, այլ նաեւ նրա հետագա ընդլայնման մտադրությունների մասին:
Խաղարկությունն անցկացվում է չորս ամիսը մեկ անգամ համակարգչային պատահական ընտրության հիման վրա, եւ հերթական 4-րդ ակցիան անցկացվելու է 2009-ի հոկտեմբերի 11-ին: Խաղարկությանը մասնակցելու համար ընկերության բաժանորդները պարտավոր են բարեխղճորեն եւ ժամանակին վճարել «Հայջրմուղ» ընկերության ծառայությունների դիմաց տեղադրված ջրաչափերի ցուցմունքներին համապատասխան:

Банк ВТБ (Армения) вручил по 300 000 драмов победителям 3-го розыгрыша призов среди своих клиентов – лучших абонентов компании «Армводоканал», сообщает пресс-служба банка.
Согласно сообщению, по итогам 3-го розыгрыша призов среди абонентов компании Армводоканал – клиентов Банка ВТБ (Армения), прошедшего 11.06.09, победителями стали Рафик Бзанян из Артика, Мартун Меликсетян из с.Ахтала, Наира Оганесян из с.Айгезард и Варшам Григорян из Капана.
Церемония награждения состоялась 26-го июня в головном офисе Банка ВТБ (Армения) – генерального партнера акции, где каждому из четырех победителей были вручены по 300 тыс. драмов и пластиковые карты VISA от ЗАО «Банк ВТБ (Армения)», а также памятные подарки и сертификаты от ЗАО «Армводоканал».
Генеральный директор ЗАО «Армводоканал» Патрик Лорен и генеральный директор-председатель директората ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» тепло поздравили призеров и отметили, что добросовестное исполнение абонентами своих договорных обязательств уже привело к значительному росту собираемости платежей за воду в регионах Армении.
В сообщении отмечается, что за время, прошедшее после первого розыгрыша призов, число абонентов, регулярно и в срок осуществляющих платежи, возросло примерно на 30%.
В свою очередь руководитель Банка ВТБ (Армения) Валерий Овсянников заметил, что данная акция уже показала свою эффективность, так что можно говорить не только о целесообразности ее продолжения, но и о намерениях по ее дальнейшему расширению.
Розыгрыш проводится раз в четыре месяца на основе случайного компьютерного отбора, и очередная, 4-ая по счету, акция будет проведена 11 октября 2009 года. Для участия в розыгрыше абоненты компании обязаны добросовестно и в срок вносить абонентскую плату за пользование услугами компании «Армводоканал» в соответствии с показаниями установленных водозамерных счетчиков.