29 Հունիս 2009 - 13:32 AMT
Mozlla Foundation հիմնադրամը թողարկելու է Fitefox 3.5 բրաուզերի վերջնական տարբերակը հունիսի 30-ին: Այդ բրաուզերի փորձնական տարբերակը լույս է տեսել անցյալ շաբաթ: Այդ մասին հաղորդում է Webmonkey բլոգը` վկայակոչելով Mozilla-ի ներկայացուցիչների հայտարարությունը:
Fitefox 3.5-ը պաշտպանում է անանուն վեբ-սերֆինգի ռեժիմը եւ TraceMonkey տեխնոլոգիան: Բրաուզերը հասանելի է լինելու 70 լեզուներում: Ծրագրի հայկական տարբերակն արտադրողների կողմից չի նախատեսվում:
Ներկա դրությամբ Mozlla Fitefox-ն աշխարհում երկրորդ հայտնի բրաուզերն է, այն օգտագործում են 20-25 տոկոս ինտերնետ-օգտագործողներ: Այն զիջում է միայն Microsoft Internet Explorer բրաուզերին, որի հետ աշխատում է օգտագործողների 65-70 տոկոսը:

29 Июнь 2009 - 13:32 AMT
Фонд Mozilla Foundation выпустит окончательную версию браузера Firefox 3.5 30 июня. Последняя пробная версия этого браузера вышла в конце прошлой недели. Об этом сообщает блог Webmonkey со ссылкой на заявление представителей Mozilla.
Также Firefox 3.5 поддерживает режим анонимного веб-серфинга и технологию TraceMonkey, которая предназначена для обработки JavaScript и повышает производительность браузера.
Mozilla выпустит Firefox 3.5 в версиях для операционных систем Windows, Mac и Linux. Браузер будет доступен на 70 языках. Армянской версии программы производителями не предусмотрено.
В настоящее время Mozilla Firefox является вторым по популярности браузером в мире, его используются от 20 до 25% интернет – пользователей, а уступает по популярности он только браузеру Microsoft Internet Explorer, с которым работают от 65 до 70% пользователей.