Bmi- ը` Լոնդոն Հիթրոուի Տերմինալ 1-ի համար մեկ ավիաընկերությունը, հայտարարում է իր նոր միջազգային սպասասրահ լաունջի բացման մասին` bmi Number One Heathrow: Գլխավոր լաունջը կենտրոնանում է հաճախորդի հարմարավետության վրա, ասվում է Հայաստանում bmi ներկայացուցչության մամլո հաղորդագրությունում:
Գլխավոր լաունջը յուրահատուկ տարածք է, որն ապահովում է աշխատելու, հանգստանալու, ճաշելու եւ թարմանալու համար ոճային միջավայր:
Bmi Համար Մեկ Հիթրոուն կատարյալ կանգառ է bmi-ի` ցանկացած միջազգային նպատակակետ ճանապարհորդող ուղեւորների համար, որտեղ նրանք կարող են ընտրել հանգստանալ, թարմանալ թռիչքների միջեւ ընկած ժամանակահատվածում եւ վայելել իրական բրիտանական հարմարավետություն:
Նոր սպասասրահ լաունջի նախագծի վրա Bmi ավիաընկերության մասնագետներն աշխատել են մի շարք գործընկերների հետ, ինչը թույլ է տվել բրիտանական որակի բարձր չափանիշներին համապատասխան արտադրանք ստեղծել:
Bmi Համար Մեկ Հիթրոուի դռները բաց են bmi բիզնես դասի, Ադամանդի ակումբի(ոսկյա եւ արծաթե), Սթար Ալլիանսի ոսկյա քարտերով հաճախորդների համար, որոնք ճանապարհորդում են դեպի միջազգային նպատակակետեր: Գտնվելով Տերմինալ մեկի հինգերորդ ելքին մոտ` bmi-ի Համար Մեկ Հիթրոուն յուրահատուկ դիրք ունի: Այն ընդունարան չունի, բայց փոխարենը` հաճախորդները ողջունվում են ներսում` Լաունջի թիմի անդամների կողմից: Տարածքը բաժանված է երկու` ոչ պաշտոնական մասի, որոնք հոգում են միջազգային ճանապարհորդի տարբեր կարիքները, միաժամանակ շեշտելով հարմարավետությունն ու հաճելիությունը:
Bmi-ը Լոնդոնի Հիթրոուում միակ ավիաընկերությունն է, որը Բիզնես կարգի հաճախորդներին տալիս է երեսուն րոպեի գրանցման խոստում` թույլ տալով նրանց գրանցման համար գալ թռիչքից երեսուն րոպե առաջ` երաշխավորելով, որ նրանք կիրականացնեն իրենք թռիչքը: Առաջին կարգով ճանապարհորդող ուղեւորները նույնպես կարող են վայելել ավելի անձնական սպասարկում, եթե օգտագործեն առաջին կարգի գրանցման համար նախատեսված տարածքը, որտեղ bmi-ի աշխատակիցները հավաքագրում են հաճախորդների ուղեբեռը եւ փաստաթղթերն այնպես, որ նրանք իրենց գրանցման հետ գործընթացները կավարտեն հանգիստ նստած եւ լիցքաթափված:
Bmi ավիաընկերությունը (նախկինում British Midland ) մեծությամբ երկրորդ ավիափոխադրողն է, որն իրականացնում է չվերթեր Լոնդոնի Heathrow օդանավակայաից: BMI ավիաընկերությունը Հայաստանից Մեծ Բրիտանիա միակ ուղիղ փոխադրողն է :

30 Июнь 2009 - 15:57 AMT
Bmi, крупнейший авиаперевозчик, базирующийся в Терминале 1 лондонского аэропорта Хитроу, объявляет об открытии нового международного зала отдыха – bmi Number One Heathrow, разработанного с учетом всех пожеланий посетителей, говорится в пресс-релизе, предоставленном представительством bmi в Армении.
Новый зал представляет собой уникальное пространство, где можно поработать, расслабиться, перекусить и восстановить силы.
bmi Number One Heathrow – это прекрасная возможность для путешественников, ожидающих свой рейс, отдохнуть и, вместе с тем, насладиться домашней британской атмосферой.
Над проектом нового зала специалисты авиакомпании bmi работали совместно с целым рядом партнеров, что позволило создать продукт, соответствующий высшим стандартам британского качества.
Зал bmi Number One Heathrow открыт для пассажиров бизнес-класса, держателей Золотой и Серебряной карт клуба часто летающих пассажиров bmi Diamond Club, а также – обладателей Золотых карт авиакомпаний альянса Star Alliance, путешествующих на международных направлениях. В зале отдыха, удобно расположенном над выходом на посадку №5 Терминала 1, посетителей встречает специально обученный персонал. Пространство зала разделено на несколько условных зон, каждая из которых соответствует определённым потребностям путешественника и предлагает максимально комфортную и уютную атмосферу.
Новый международный зал отдыха – новый шаг, предпринятый авиакомпанией на пути совершенствования пакета услуг. В частности, с недавнего времени bmi предлагает своим клиентам услуги такси, а также отдельную стойку в Терминале 1 Хитроу для регистрации пассажиров бизнес-класса, Премиального Экономического класса и держателей Золотой и Серебряной карт Diamond Club.
bmi – единственная авиакомпания в Хитроу, предлагающая пассажирам бизнес-класса возможность пройти регистрацию за 30 минут до вылета. Премиум-пассажиры также имеют возможность сдать свой багаж и документы сотрудникам службы регистрации и наслаждаться отдыхом в комфортабельном зале bmi Number One Heathrow, не присутствуя при оформлении документов.
Компания bmi (ранее именовавшаяся British Midland) – второй по величине авиаперевозчик, осуществляющий рейсы из лондонского аэропорта Heathrow. Авиакомпанией BMI является единственным прямым перевозчиком из Армении в Великобританию.