Սեպտեմբերի 4-6-ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան Մարզահամերգային համալիրում տեղի է ունենալու «ARMENIA EXPO 2009» 9-րդ առեւտրաարդյունաբերական ցուցահանդեսը: Ինչպես հաղորդում է LOGOS EXPO Center-ի մամլո ծառայությունը, Ցուցահանդեսի հիմնադրույթն իրենից ներկայացնում է տարածաշրջանային եւ բնագավառային ցուցադրություններ, որոնք բացահայտում են Հայաստանի ողջ արդյունաբերական պոտենցիալը:
«ARMENIA EXPO 2009»-ը տարածաշրջանում խոշորագույն ցուցահանդես է, որի անցկացման ծավալները եւ իրական նշանակությունն անհնար է չգանահատել: Ի տարբերություն ոչ մեծ միջոցառումների, որոնք միայն մասնակի պատկերացում են տալիս արդյունաբերության առանձին ճյուղերի մասին, տարածաշրջանային առեւտրաարդյունաբերական ցուցահանդեսային ֆորումի առաջարկությունների սպեկտրն ընդգրկում է համարյա բոլոր ոլորտները: Հայաստանի խոշորագույն արդյունաբերական ցուցահանդեսում տարբեր ցուցադրություններ միավորելու այդպիսի մոտեցումը թույլ է տալիս էականորեն նվազեցնել նրա մասնակիցների եւ հյուրերի համար ուղղակի եւ անուղղակի ծախսերը եւ եզակի հնարավորություն է ընձեռում հաջողակ մարկետինգի համար:
Ցուցահանդեսն ամեն տարի ներկայացնում է ամենալայն հնարավորություններ տեխնոլոգիաների, համակարգերի եւ բաղադրիչների ներկայացման համար, ինչպես նաեւ արդյունաբերական արտադրության տարբեր ոլորտների համար նորարարական լուծումների համար:
Ցուցահանդեսը տեղի է ունենալու ՀՀ կառավարության, Էկոնոմիկայի նախարարության, ԱԳՆ-ի, Տրանսպորտի եւ կապի նախարարության, Գյուղատնտեսության նախարարության պաշտոնական աջակցությամբ:
Նախատեսվում է, որ մասնակցելու են ավելի քան 200 տեղական եւ արտասահմանյան կազմակերպություններ, ընկերություններ եւ ասոցիացիաներ, միաժամանակ ցուցադրության տարածքը 10 000 քմ է: Մասնակից-երկրներն են Հայաստանը, Լեռնային Ղարաբաղը, Ռուսաստանը, Ուկրաինան, Բելոռուսը, Իրանը, ԱՄԷ-ը, Գերմանիան, Վրաստանը, Իսպանիան, Իտալիան, Սիրիան, Չինաստանը:
Ցուցահանդեսի նպատակն է` իրացման նոր շուկաներ որոնելը, Հայաստանի տնտեսության մեջ արտասահմանյան ներդնողներ ընդգրկելը, Հայաստանի տնտեսական հնարավորությունները ցուցադրելը, նոր գործընկերներ որոնելը:
LOGOS EXPO Center-ը Հայաստանում առաջին մասնավոր ցուցահանդեսային ընկերությունն է (1999), որն արդյունաբերական, ազգային եւ միջազգային ցուցահանդեսների եւ կոնգրեսների կազմակերպման ոլորտում բացարձակ առաջատար է ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ արտասահմանում:
LOGOS EXPO ընկերությունը ՀՀ կառավարության, ՀՀ նախարարությունների, միությունների, ՀՀ-ում օտարերկրյա դեսպանատների աջակցությամբ ամեն տարի անցկացնում է 15 մասնագիտացված ցուցահանդեսներ, որոնք արտացոլում են ազգային տնտեսության դինամիկ զարգացումը:

С 4 по 6 сентября в Спортивно- концертном комплексе им.Карена Демирчяна пройдет девятая универсальная региональная торгово-промышленная выставка «ARMENIA EXPO 2009». Как сообщает пресс-служба LOGOS EXPO Center, концепция Выставки представляет собой единство региональных и отраслевых экспозиций, раскрывающих весь промышленный потенциал Армении.
“ARMENIA EXPO 2009”- это крупнейшая выставка в регионе, масштабы проведения и реальное значение которой невозможно не оценить. В отличие от небольших мероприятий, дающих лишь частичное представление об отдельных сегментах промышленности, спектр предложений регионального торгово-промышленного выставочного форума охватывает практически все отрасли. Такой подход к объединению отдельных экспозиций в крупнейшую промышленную выставку Армении позволяет существенно снизить прямые и косвенные затраты для ее участников и гостей и предоставляет уникальную возможность успешного маркетинга.
Выставка ежегодно предоставляет предприятиям самые широкие возможности для презентации технологий, систем и компонентов, а также инновационных решений для различных отраслей промышленного производства. Для тех, кто ценит время, это реальная возможность без выезда из страны, за очень короткий срок найти выгодного делового партнера или иностранного инвестора.
Выставочный форум пройдет при официальной поддержке правительства Армении, Министерств экономики, иностранных дел, транспорта и связи, сельского хозяйства РА. Планируется, что в выставке примут участие более 200 местных и иностранных организаций, компаний и ассоциаций, при этом площадь экспозиции – более 10000 м2. Странами-участницами выставки являются Армения, Нагорный Карабах, Россия, Украина, Беларусь, Иран, ОАЭ, Германия , Грузия, Испания, Италия, Сирия, Китай.
Основные цели и задачи выставочного форума: поиск новых рынков сбыта, привлечение иностранных инвестиций в экономику Армении, демонстрация экономического потенциала в Армении, поиск новых деловых партнеров.
Официальный каталог выставки «ARMENIA EXPO 2009» будет издан на русском и английском языках и разослан в более чем 50 стран мира.
LOGOS EXPO Center – первая частная выставочная компания в Армении (1999г.), которая является абсолютным лидером в сфере организации отраслевых, промышленных, национальных и международных выставок и конгрессов как в Армении, так и за рубежом.
За последние 10 лет LOGOS EXPO Center организовывал более чем 100 специализированных и международных выставок,включающих в себя разные отрасли экономики. Компания LOGOS EXPO Center при поддержке Правительства РА, Министерств и ведомств РА, союзов, посольств иностранных государств в РА каждый год проводит до 15 специализированных выставок, которые отражают динамичное развитие национальной экономики.