«Տռոյկա դիալոգ» ընկերությունների խումբը հայտարարում է Իգոր Սագիրյանին Ընկերությունների խմբի նախագահի պաշտոնում նշանակելու մասին: Սագիրյանը պատասխանատու է լինելու խմբի բիզնեսի նոր ուղղությունների զարգացման համար, ինչպես նաեւ իրականացնելու է «Տռոյկա դիալոգի» ինստիտուցիոնալ ու մասնավոր հաճախորդների հետ աշխատանքի վերաբերյալ ռազմավարական խնդիրները:
«Ես վստահ եմ, որ նրա պրոֆեսիոնալիզմը, գործնական վարկը եւ ռազմավարական տեսությունը «Տռոյկա դիալոգի» թիմն ավելի ուժեղ կդարձնեն եւ կօգնեն մեզ լիարժեք իրականացնել մեր պոտենցիալը նպատակին հասնելու ճանապարհին»,- ասել է «Տռոյկա դիալոգի» ընկերությունների խմբի Տնօրենների խորհրդի նախագահ Ռուբեն Վարդանյանը:
Ավելի վաղ Իգոր Սագիրյանը զբաղեցնում էր «Ռենեսանս Գրուպի» նախագահի պաշտոնը, հսկում եւ օժանդակում էր խմբի առանցքային կոմերցիոն կապերը, փոխհարաբերությունները կառավարության եւ իշխանական կառույցների հետ, ինչպես նաեւ Ներդրումա-բանկային ծառայությունների եւ ֆինանսավորման Վարչությունը:
«Գլոբալ տնտեսական փոփոխությունները մեր նոր մարտահրավեր են նետում եւ զարգացման համար ունիկալ հնարավորություններ ստեղծում»,- ընդգծել է Սագիրյանը:
«Տռոյկա Դիալոգը» ԱՊՀ երկրների շուկաներում աշխատող առաջատար անկախ ներդրումային ընկերություն է: 1991թ. հիմնադրված ընկերության գործունեության առանցքային ուղղություններն են արժեթղթերի հետ առեւտրական օպերացիաները, ներդրումա-բանկային ծառայությունները, ակտիվների վստահված կառավարումը, ուղղակի եւ վենչուրային ներդրումները, անհատական ներդրումները եւ ֆինանսները: Բացի Մոսկվայից «Տռոյկա Դիալոգը» ներկայացված է Ռուսաստանի 24 քաղաքներում, ինչպես նաեւ Նյու-Յորքում, Լոնդոնում, Նիկոսիայում, Կիեւում եւ Ալմա-Աթայում: «Տռոյկա Դիալոգի» հաճախորդների թվում են առաջատար ռուսական ու միջազգային ընկերությունները, ֆինանսական ինստիտուտները, պետական հաստատությունները, ինչպես նաեւ ունեւոր մասնավոր անձինք:

1 Июль 2009 - 07:26 AMT
Группа компаний «Тройка Диалог» объявляет о назначении Игоря Сагиряна на должность президента Группы компаний. Сагирян будет отвечать за развитие новых направлений бизнеса группы, а также реализовывать стратегические задачи по работе с институциональными и частными клиентами «Тройки Диалог».
«Я уверен, что его профессионализм, деловая репутация и стратегическое видение сделают команду Тройки Диалог сильнее и помогут нам в полной мере реализовать свой потенциал в достижении цели», – сказал председатель Совета директоров группы компаний «Тройка Диалог» Рубен Варданян.
Ранее Игорь Сагирян занимал должность президента «Ренессанс Групп», где курировал ключевые коммерческие связи группы, взаимоотношения с правительством и властными структурами, а также Управление инвестиционно-банковских услуг и финансирования.
«Глобальные экономические изменения, свидетелями которых мы стали, одновременно бросают нам новый вызов и создают уникальные возможности для развития», – подчеркнул Сагирян.
«Тройка Диалог» – ведущая независимая инвестиционная компания, работающая на рынках стран СНГ. Ключевыми направлениями деятельности компании, основанной в 1991 году, являются торговые операции с ценными бумагами, инвестиционно-банковские услуги, доверительное управление активами, прямые и венчурные инвестиции, персональные инвестиции и финансы. Помимо Москвы Тройка Диалог представлена в 24 городах России, а также в Нью-Йорке, Лондоне, Никосии, Киеве и Алматы. Среди клиентов Тройки Диалог – ведущие российские и международные компании, финансовые институты, государственные учреждения, а также состоятельные частные лица.